Kalisz. Postrzelił 19-latka, czeka na wyrok w areszcie

0
W Kaliszu doszło do postrzelenia 19-letniego mężczyzny. 31-latek z nieznanych przyczyn oddał w kierunku chłopaka strzały. Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim, a sprawca przebywa w areszcie.

Do zdarzenia doszło na osiedlu Winiary w Kaliszu – Zostaliśmy powiadomieni o postrzeleniu 19-letniego mieszkańca Kalisza. Natychmiast na miejsce został wysłany patrol policji. Dzięki relacji świadków, funkcjonariuszom udało się zatrzymać sprawcę. To 31-letni kaliszanin – informuje mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

19-latek w wyniku postrzelenia ma uszkodzony wzrok. Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. Napastnik został zatrzymany, przyznał się do zarzucanych mu czynów. Odpowie za ciężkie uszkodzenie ciała. – Podchodzi to pod artykuł 156 Kodeksu Karnego. Za powyższy czyn mężczyźnie grozi kara nie niższa niż trzy lata więzienia. Prokuratura złożyła też wniosek o tymczasowym aresztowaniu 31-latka. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie przez sąd. Mężczyzna przebywa w ostrowskim areszcie – mówi Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak dodaje Maciej Meler, na obecnym etapie postępowania będzie konieczność powołania biegłych z zakresu medycyny sądowej w celu szczegółowego opisania obrażeń poszkodowanego. Będą podjęte także dalsze działa prokuratury w tej sprawie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick