Kalisz. Pierwsze mandaty za palenie śmieci

6
Przypadki spalania odpadów ujawnili funkcjonariusze Eko-Patrolu Straży Miejskiej Kalisza. Zgłoszenia o zadymieniu oraz specyficznym zapachu świadczącym o spalaniu odpadów odebrał dyżurny jednostki, prawdopodobnie od zaniepokojonych sąsiadów. Interwencje dotyczyły tej samej ulicy w centrum miasta, jednakże innych posesji.

W pierwszym przypadku na miejscu podczas przeprowadzonej kontroli okazało się, iż mieszkaniec w palenisku domowym spalał zabronione odpady: odzież oraz obuwie. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych.

W drugim przypadku interwencja również została potwierdzona m.in. przez charakterystyczny dym o niejednolitej barwie i zapachu świadczącym o spalaniu nieczystości. Na miejscu strażnicy mieli utrudnione działanie z uwagi na dużą ilość mieszkań. Jednakże w trakcie podjętych działań udało się zlokalizować komin, z którego wydobywał się podejrzany dym. Po ustaleniu lokalizacji mieszkania okazało się, iż właściciel spalał w piecu szczątki porcji rosołowej z kurczaka oraz opakowania z tworzyw sztucznych m.in od tzw. krajanek tytoniowych. Winowajca został ukarany mandatem karnym w kwocie 100 zł.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

    • Zbierać na opał cały rok. W blokach też płacimy cały rok żeby nie mieć nadmiernych wydatków w sezonie grzewczym. Jak komuś brakuje to może się zwrócić do MOPS o dodatek węglowy.

    • w blokaach płacicie cały rok gołąbku ale około160 zł w rok to jestok 2000 ogrzanie domu ok 100 m to wydatek ok4 do 5 tysięcy

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick