Kalisz: „Okrąglak” z salą hybrydową. Co to takiego?

0
Kaliski Wojewódzki Szpital Zespolony wzbogaci się o nowoczesny blok operacyjny przy również odnowionym oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. W kaliskim „okrąglaku” powstanie sala hybrydowa czyli taka, na której może operować pacjenta kilku specjalistów jednocześnie.

Sale hybrydowe to obecnie najbardziej profesjonalne pomieszczenia do operowania pacjentów. Placówki, które inwestują w te obiekty podkreślają tym samym swoją rangę. Kaliski Wojewódzki Szpital Zespolony planuje budowę nowego bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, przy których znajdzie się właśnie hybrydowa sala operacyjna. Inwestycja ma powstać w przeciągu dwóch lat między „okrąglakiem” a sąsiednim budynkiem „Wieczorynki”.

Projekt zakłada ulokowanie w nowym bloku 8 sal operacyjnych, w tym właśnie wspomniana hybrydowa. Oznacza to, że ma ona znacznie większe rozmiary i może operować w niej jednego pacjenta nawet kilku specjalistów jednocześnie.

Prace budowlane mają ruszyć w 2018 roku, na razie trwają czynności administracyjne i projektowe. Z założenia, do końca 2019 roku inwestycja powinna być zakończona. W momencie ukończenia budowy nowego bloku, stary w „okrąglaku” zostanie wygaszony i zaadaptowany na inne pomieszczenia szpitalne.

Budowa nowego skrzydła ma wynieść 25 milionów złotych. Pieniądze są zarezerowane w budżecie Urzędu Marszałkowskiego.

Foto: wikipedia.pl

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick