Kalisz. Miasto usuwa skutki wichury. Sytuacja pod kontrolą

0
W związku z wichurą, która podczas ostatniej doby przeszła przez Kalisz, urząd informuje, że sytuacja jest monitorowana na bieżąco. Zniszczenia są usuwane sukcesywnie.

Powalone drzewa, zerwane dachy, uszkodzone znaki drogowe, sygnalizacje świetlne, linie energetyczne – to krajobraz po nawałnicy.  Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Kaliszu na bieżąco kontroluje sytuację.

Służymy pomocą wszystkim poszkodowanym mieszkańcom, którzy ucierpieli podczas wichury  mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.  W takich sytuacjach uświadamiamy sobie jaką potęgą są żywioły. Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Kaliszu na bieżąco monitoruje sytuację. Sukcesywnie usuwamy i naprawiamy skutki wichury – połamane drzewa, zerwane dachy,  uszkodzone znaki drogowe, sygnalizacje świetlne, linie energetyczne i przystanek autobusowy. Na szczęście nie odnotowaliśmy tragiczniejszych przypadków. Trwają prace porządkowe, ale wiele gałęzi stwarza jeszcze zagrożenie dla bezpieczeństwa. Bezwzględnie unikajmy przebywania na terenach zieleni miejskiej, w tym w parkach. Obowiązuje zakaz wstępu na place zabaw. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Cały czas napływają zgłoszenia o powstałych szkodach. Nie zostały jeszcze oszacowane straty finansowe, które spowodowała wichura.

W siedzibie Państwowej Straży Pożarnej trwa telekonferencja z Wojewodą Wielkopolskim i przedstawicielami wielkopolskich samorządów, w której uczestniczy wiceprezydent Karolina Pawliczak.

W załączniku znajduje się wykaz szkód, przekazany przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, które powstały w wyniku wichury w dniach 5-6 października 2017 r. na terenie miasta Kalisza.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick