Kalisz. Mężczyzna wszedł wprost pod koła

1
Kaliscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku z udziałem pieszego, do którego doszło na drodze powiatowej nr 4609, w miejscowości Nakwasin Stary. W wyniku tego zderzenia, życie stracił 36-letni mieszkaniec gminy Koźminek.

Do zdarzenia doszło 19 września przed godziną 21:00. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 36-letni mężczyzna przekraczając jezdnię w miejscowości Nakwasin Stary, wszedł wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Opel.

– Obrażenia pieszego okazały się na tyle poważne, że mężczyzny nie udało się uratować. Jak wykazało badanie, 62-letni kierowca opla był trzeźwy. Od kierującego została również pobrana krew do dalszych badań – mówi mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Policjanci z drogówki na miejscu wypadku wykonali szczegółowe oględziny odcinka drogi, na którym doszło do tego tragicznego zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia przesłuchano świadków, zabezpieczono ślady oraz wykonano dokumentację fotograficzną. Sporządzona przez funkcjonariuszy dokumentacja pomoże ustalić dokładny przebieg całego zdarzenia.

Pieszym, którzy poruszają się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy zwolnić i bezpiecznie ominąć pieszego.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Kalisz. Mężczyzna wszedł wprost pod koła Maciej Parysek redaktor naczelny wlkp24.info „Kaliscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku z udziałem pieszego, do którego doszło na drodze powiatowej nr 4609, w miejscowości Nakwasin Stary” . „Stary Nakwasin – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim, w gminie Koźminek.” – to informacja z .wikipedia.org. Ze strony internetowej gminy Koźminek ( http://www.kozminek.pl ) w zakładce Jednostki pomocnicze Gminy – Sołectwa, Sołectwa i Sołtysi Gminy Koźminek można się dowiedzieć w skład sołectw wchodzi Stary Nakwasin – sołtys Edyta Mańka . Nie ma takiej miejscowości w gminie Koźminek o nazwie Nakwasin Stary 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick