Kalisz. Kijem niszczył zaparkowane samochody

1
Fot. Straż Miejska w Kaliszu
20-letni mężczyzna został zatrzymany po tym, jak w nocy przy pomocy kija demolował samochody stojące na jednym z podwórek w Kaliszu. Strażnicy miejscy, którzy pierwsi dotarli na miejsce, musieli poprosić o pomoc policję. Agresywny był nie tylko 20-latek, ale także właściciele zniszczonych pojazdów, którzy sami chcieli wymierzyć wandalowi sprawiedliwość.

Do zdarzenia doszło w okolicy siedziby Straży Miejskiej w Kaliszu. Mundurowych zaalarmowały przypadkowe kobiety, które widziały mężczyznę demolującego samochody. – Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, mężczyzna był bardzo agresywny. Konieczne okazała się wsparcie drugiego patrolu, również dlatego, że na zewnątrz wyszli poszkodowani właściciele aut i gdyby nie strażnicy, mogłoby dojść do linczu – mówi Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej Kalisza.

20-letni wandal został obezwładniony przez strażników miejskich i przekazany w ręce policji, która dotarła na miejsce. – Był pod wpływem alkoholu, dlatego został zatrzymany do wytrzeźwienia – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Fot. Straż Miejska w Kaliszu

Wandal usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i grozi mu do pięciu lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick