Kalisz. 10-latka pobita na placu zabaw. Sprawę bada policja

6
Fot. Pixabay | zdjęcie poglądowe
10-letnia dziewczynka została pobita na placu zabaw w sąsiedztwie szkoły. Do zdarzenia doszło w wyniku kłótni między dziećmi. Wszystko działo się pod okiem monitoringu. O całej sprawie zostały powiadomione kaliska policja oraz kuratorium oświaty.

Kaliskie media informują, że dziewczynka została poważnie pobita. Jak relacjonuje jej ojciec, cytowany przez faktykaliskie.pl, była kopana przez rówieśnika, duszona i rzucana o ziemię. Pomoc wezwała inna dziewczynka, która była świadkiem zdarzenia. Jako pierwszy, uczennicy pomógł pracownik szkoły, który zaprowadził ją do pielęgniarki. – Zbadała dziewczynkę, sprawdziła ciśnienie, temperaturę, miejsca, w które została uderzona. Dokładnie obejrzała dziewczynkę, podjęła wszystkie konieczne, rutynowe czynności. Po przyjeździe ojca, pielęgniarka wezwała karetkę pogotowia, bo tego życzył sobie rodzic – powiedziała portalowi Fakty Kaliskie Beata Prus, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu.

Na prośbę rodzica pobitej dziewczynki – jak wynika z relacji kaliskich mediów – kilkadziesiąt minut po zdarzeniu wezwano karetkę pogotowia. 10-latka została zabrana na obserwację do szpitala. Dyrekcja odpiera argumenty ojca dziewczynki, który uważa, że pomoc medyczna została wezwana zbyt późno i tłumaczy, że plac zabaw, na którym doszło do zdarzenia, znajduje się przy budynku szkolnym, ale jest to miejsce ogólnodostępne i opiekę nad dzieckiem powinien sprawować tam rodzic.

O pobiciu została poinformowana kaliska policja. – Potwierdzam, że otrzymaliśmy takie zgłoszenie. Sprawą zajmują się policjanci do spraw nieletnich. Monitoring został zabezpieczony i wszystkie zgromadzone materiały zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Nauczyciele są zajęci strajkiem…. Ja zarabiam po prawie 20 latach pracy 2000 zł w biurze za 40 godzin tygodniowo i to w stresie i bez dwumiesięcznych wakacji. Ktoś mógłby powiedzieć jak ci nie pasuje zmień pracę na lepszą, więc sugestia do nauczycieli którzy uważają, ze mają za mało chociażby w porównaniu ze mną zmieńcie pracę.

  2. Do muła: w takim razie w mojej pracy jest 150 osłów, zmartwię Cię dodatkowo faktem, że to zakład świadczący usługi dla całego miasta więc zapewne z usług tych osłów systematycznie korzystasz

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick