Do kaliskiego Ratusza wpłynęło w sumie 156 propozycji zadań. 68 z nich miało charakter ogólnomiejski. 88 dotyczyło poszczególnych dzielnic miasta. Pozytywną weryfikację przeszło 118 propozycji – 50 ogólnomiejskich i 68 lokalnych. Jakie były najważniejsze powody negatywnej weryfikacji wniosków? – M.in. lokalizacja zadania na terenie, na którym Miasto nie może wydatkować środków publicznych, koszt realizacji zadania, czy lokalizacja na terenach szczególnego zagrożenia powodziowego – mówi Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza.
Głosowanie na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 rozpocznie się 1 września tego roku. – Do dyspozycji kaliszan będzie 25 punktów z urnami, gdzie będzie można wrzucić kartę z zaznaczonymi propozycjami – mówi Piotr Cieślak, kierownik Biura Budżetu Obywatelskiego i Inicjatywy Lokalnej. – Kartę będzie można wysłać także pocztą tradycyjną na adres biura Budżetu Obywatelskiego oraz elektronicznie, za pośrednictwem stron www.bo.kalisz.pl i www.kalisz.pl. Karty do głosowania będą dostępne w Biurze Obsługi Interesanta przy ulicy Kościuszki, pokoju nr 28 w Ratuszu i na wcześniej wymienionych stronach internetowych.
Podobnie jak w roku ubiegłym głosować mogą kaliszanki i kaliszanie, którzy ukończyli 16 lat. Mieszkańcy miasta mogą wybrać do 3 zadań ogólnomiejskich i 3 lokalnych. Inwestycje zatwierdzone do realizacji poznamy do końca października tego roku.
W załącznikach znajdują się: karta do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2018 rok oraz lista zadań zweryfikowanych pozytywnie i negatywnie wraz z uzasadnieniem.