Kaliski BO – Od września głosowanie

0
Łącznie 118 propozycji zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 zostało zweryfikowanych pozytywnie. Od 1 września, przez niemal cały miesiąc, kaliszanie będą mogli głosować na wybrane przez siebie inwestycje.

Do kaliskiego Ratusza wpłynęło w sumie 156 propozycji zadań. 68 z nich miało charakter ogólnomiejski. 88 dotyczyło poszczególnych dzielnic miasta. Pozytywną weryfikację przeszło 118 propozycji – 50 ogólnomiejskich i 68 lokalnych. Jakie były najważniejsze powody negatywnej weryfikacji wniosków? – M.in. lokalizacja zadania na terenie, na którym Miasto nie może wydatkować środków publicznych, koszt realizacji zadania, czy lokalizacja na terenach szczególnego zagrożenia powodziowego – mówi Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza.

Głosowanie na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 rozpocznie się 1 września tego roku. – Do dyspozycji kaliszan będzie 25 punktów z urnami, gdzie będzie można wrzucić kartę z zaznaczonymi propozycjami  mówi Piotr Cieślak, kierownik Biura Budżetu Obywatelskiego i Inicjatywy Lokalnej. – Kartę będzie można wysłać także pocztą tradycyjną na adres biura Budżetu Obywatelskiego oraz elektronicznie, za pośrednictwem stron www.bo.kalisz.pl i www.kalisz.pl. Karty do głosowania będą dostępne w Biurze Obsługi Interesanta przy ulicy Kościuszki, pokoju nr 28 w Ratuszu i na wcześniej wymienionych stronach internetowych.

Podobnie jak w roku ubiegłym głosować mogą kaliszanki i kaliszanie, którzy ukończyli 16 lat. Mieszkańcy miasta mogą wybrać do 3 zadań ogólnomiejskich i 3 lokalnych. Inwestycje zatwierdzone do realizacji poznamy do końca października tego roku.

W załącznikach znajdują się: karta do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2018 rok oraz lista zadań zweryfikowanych pozytywnie i negatywnie wraz z uzasadnieniem.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick