Kalistenika po ostrowsku, czyli co się działo w Parku Północnym?

4
Sobota w Parku Północnym w Ostrowie Wielkopolskim stała pod znakiem kalisteniki. Gdyby ktoś się zastanawiał, do czego służą żółte drążki i poręcze zamontowane w podłożu wysypanym piaskiem, to właśnie do ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

Polski Związek Kalisteniki i Street Workoutu zorganizował Narodowy Dzień Sportu. Wydarzenie odbyło się w dziesięciu miastach w tym w Ostrowie Wielkopolskim. Tutaj przybyło około stu osób. Przez kilka godzin trwania zawodów uczestnicy rywalizowali w różnych konkurencjach, a wszystkiemu przyglądali się mieszkańcy miasta.

Poziom był bardzo zróżnicowany, bo do rywalizacji przystąpiły osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z kalisteniką jak również te bardziej zaawansowane mające za sobą wiele lat ćwiczeń. Każdy był mocno wspierany przez innych, dopingowany i mógł porównać swoje osiągnięcia nie tylko z osobami z Ostrowa, ale również innych miast Wielkopolski w tym z Poznania.

Telewizja Proart i portal wlkp24.info objęły to wydarzenie patronatem medialnym. Relacja z Narodowego Dnia Sportu w serwisie sportowym.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick