Kaliskie lato muzyczno-filmowe

0
Na Głównym Rynku w Kaliszu rusza "Kaliskie lato muzyczno-filmowe". 1 lipca miłośnicy kina zobaczą "Dzień Niepodległości. Odrodzenie".

W lipcu i sierpniu kinomani oraz melomani zobaczą łącznie dziewięć filmów i wysłuchają ośmiu koncertów. – Muzyka wykonywana na żywo i plenerowe seanse cieszą się popularnością wśród kaliszan i gości przebywających w mieście mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. – To dowód na to, że kaliszanie chcą spędzać czas wolny w centrum, dobrze się tutaj czują. Z tym większą przyjemnością przygotowaliśmy kolejną porcję muzyczno-filmowych atrakcji.

Miłośnicy kina obejrzą w tym roku m.in. „Zjawę”, „Pompeje”, „Dalidę” i „Jesteś Bogiem”. Melomani będą mieli okazję posłuchać m.in. przebojów Budki Suflera w wykonaniu grupy Budka Band, piosenek Mieczysława Fogga, które zaśpiewa Jacek Kotlarski z towarzyszeniem zespołu, czy kwartetu harmonijek ustnych. Staraliśmy się przygotować różnorodną ofertę, adresowaną do miłośników różnych gatunków muzycznych i filmowych – mówi wiceprezydent Artur Kijewski. – Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy serdecznie!

Wszystkie koncerty rozpoczynać się będą o godzinie 18.00, natomiast seanse filmowe o 22.00. Szczegółowy program „Kaliskiego lata muzyczno-filmowego” znajduje się w załączniku.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick