Kaliski WORD nieobiektywny – słuszne zarzuty czy złośliwość?

0
Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego mają monopol, egzaminatorzy nie są obiektywni, a niska zdawalność jest efektem nastawienia ośrodków na szybki zysk – między innymi takie zarzuty usłyszał od przybyłych do kaliskiego biura poselskiego petentów Jan Mosiński. To uwagi bardzo odważne – komentuje dyrektor WORD-u w Kaliszu i wyjaśnia skąd mogą się one brać.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu zatrudnia stronniczych egzaminatorów? Między innymi taki zarzut ze strony petentów usłyszał w swoich biurach w Kaliszu i Lesznie poseł na Sejm RP Jan Mosiński. Wyborcy, którzy zwrócili się do parlamentarzysty wymieniali jeszcze kilka uwag pod adresem kaliskiego WORD-u, m.in. nastawienie na zysk.

Dyrektor kaliskiego WORD-u na wszystkie zarzuty odpowiada i znajduje wyjaśnienie. Kontrargumentuje, że egzaminatorzy działają w oparciu o konkretne przepisy narzucane przez stosowne ministerstwo, a egzaminy są rejestrowane. Ponadto, WORD-y muszą dbać o wysoką zdawalność, bo egzaminowany może wybrać dowolny ośrodek na egzamin. Mniejsza liczba kursantów w kaliskim WORDzie to automatycznie niższe przychody. Nie można więc pozwolić sobie na stronniczość egzaminatorów.

Temat poruszony szerzej został w dzisiejszych „Wydarzeniach” telewizji Proart.

Paulina Szczepaniak

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick