Kaliski stadion miejski w październiku

0
Koniec sierpnia tego roku - to najbardziej prawdopodobna data zakończenia modernizacji stadionu miejskiego w Kaliszu. Obiekt miał zostać oddany wcześniej, co miało wpływ na przesunięcie terminu ukończenia robót?

Poza niekorzystnymi warunkami pogodowymi uniemożliwiającymi prace wykonawcy przez łączny okres 64 dni w latach 2016 i 2017, to przede wszystkim szereg czynników ujawniających się w trakcie prowadzenia inwestycji mówi Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza. –  Chodzi o między innymi licznie występujące kolizje infrastruktury podczas robót ziemnych, których nie można było wcześniej przewidzieć, z uwagi na to, iż pierwsza dokumentacja projektowa powstała w 2007 roku.

Wśród okoliczności, których nie można było założyć na etapie przygotowania inwestycji znalazły się m.in. kolizje: budynku technicznego z sieciami zewnętrznymi i wszystkich nowych sieci zewnętrznych z istniejącą infrastrukturą. – To spowodowało konieczność wprowadzenia zmian w projekcie obiektu mówi Grzegorz Zych, prezes Saltex Europa, generalnego wykonawcy inwestycji. Przyczyn przesunięcia terminu oddania inwestycji jest oczywiście więcej. W trakcie instalacji nagłośnienia i oświetlenia ewakuacyjnego, współpracujący z nami specjaliści zwrócili uwagę na ryzyko niewystarczającego nagłośnienia. Zgłosiliśmy te sugestie zamawiającemu. Po konsultacjach z odpowiednimi służbami okazało się, że w projekcie nie został ujęty odpowiedni system. Uzupełniliśmy także zewnętrzne oświetlenie ewakuacyjne.

Trzeba podkreślić, że w trakcie realizacji inwestycji zmieniły się przepisy prawne, aktualizujące wymagania infrastrukturalne obiektu przy organizacji imprez masowych oraz imprez o podwyższonym stopniu ryzyka (mecze piłkarskie). – Policja zwróciła nam uwagę na konieczność budowy odrębnego, gwarantującego bezpieczeństwo szlaku komunikacyjnego dla przyjezdnych kibiców dodaje prezes Zych. – W związku z tym oczekujemy na wykonanie dodatkowego projektu. Na wyraźne polecenie policji będziemy wzmacniać także ogrodzenie sektora gości. Otrzymaliśmy tez sugestię, że ciągi komunikacyjne wykonane z kostki brukowej powinny zostać zastąpione nawierzchnią litą, typu beton lub asfalt.

Zakończenie robót przy modernizacji stadionu zaplanowane jest na koniec sierpnia tego roku. Obiekt ma zostać oddany do użytku w październiku.

źródło: kalisz.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick