Kaliski Rower Miejski startuje 1 kwietnia. Do dyspozycji 30 stacji

0
Fot. kalisz.pl
1 kwietnia na ulice Kalisza wróci rower miejski. W poprzednim roku system cieszył się dużym zainteresowaniem, a władze miasta mają nadzieję, że podobnie będzie w tym roku. Do dyspozycji mieszkańców będą 283 rowery.

Pojedyncze, familijne typu cargo, tandemy i rowerki dziecięce. Rower miejski ponownie wyjedzie na ulice Kalisza. Sezon wystartuje w tym mieście w poniedziałek 1 kwietnia. Do dyspozycji mieszkańców będą 283 rowery, które będą dostępne do końca października.

Rowery będą dostępne w 30 lokalizacjach na terenie miasta, a skorzystać będzie mógł z nich każdy, kto ukończył 13. rok życia. Dzieci również, ale pod opieką dorosłych. Kaliski Rower Miejski został w minionym roku rozbudowany. Od 1 maja do dyspozycji było 12 stacji, miesiąc później uruchomiono kolejnych 7, a z początkiem lipca dołączyło do nich jeszcze 11. Liczba wypożyczeń w całym poprzednim sezonie przekroczyła 128 tys. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten rekord zostanie pobity.

W Ostrowie Wielkopolskim także ruszył sezon na miejski rower. Rozpoczął się 1 marca i już od pierwszego dnia spotkał się z zainteresowaniem mieszkańców. Do ich dyspozycji jest 10 stacji, a w nich 86 rowerów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick