Kaliska policjantka z medalem

0
Kaliska policjantka st.sierż. Edyta Marciniak stanęła na podium 11- kilometrowego biegu w belgijskim La Louviere. Na linii startu stanęło blisko tysiąc zawodników i zawodniczek z różnych stron świata. Impreza odbyła się 18 czerwca z okazji święta miasta.

Mieszkańcy miasta La Louviere, świętują co roku w czerwcu. Zwieńczeniem kilkudniowych obchodów dni miasta jest bieg, który ma kilkudziesięcioletnią tradycję. Impreza co roku ściąga do miasta miłośników biegania. Trasa wiedzie ulicami i obrzeżami tego malowniczo położonego belgijskiego miasteczka. Uczestnicy, mają do wyboru trzy dystanse o długości 6,11 i 21 kilometrów. W tym roku na linii startu 11 kilometrowej trasy stanęła kaliska policjantka st.sierż. Edyta Marciniak. W sportowych zmaganiach wzięli udział również kaliszanie – Ryszard Płochocki i Piotr Maciejewski, dla którego był to już piętnasty start w tej popularnej imprezie.

Tego dnia biegaczom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, co sprzyjało sportowej rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania wszystkich sportowców. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej biegu na 11 km, trzecia wśród pań na linii mety, zameldowała się kaliska dzielnicowa. Edyta była też najlepszą biegaczką w kategorii wiekowej od 35 do 44 lat.

Kaliskim sportowcom kibicowali i gratulowali przebywający z partnerską wizytą w La Louviere na zaproszenie Jacques’a Goberta, miejscowego burmistrza: Edward Prus, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i Urszula Bogaczyk, Zastępca Naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM.

Warto przypomnieć, że w kwietniu tego roku, Edyta triumfowała na trasie Mistrzostw Polski Policjantek rozgrywanych podczas 44. maratonu w Dębnie.

źródło: KMP Kalisz

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick