Kaliska elektrociepłownia z olbrzymim dofinansowaniem

3
Fot. kalisz.pl
Blisko 58 milionów złotych dofinansowania wpłynęło na wybudowanie nowego bloku biomasowego na terenie elektrociepłowni Kalisz-Piwonice. Pieniądze pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a całość inwestycji opiewa na ponad 150 milionów złotych.

Korzyści płynące z budowy bloku to przede wszystkim ograniczenie smogu i uzyskanie przez Kalisz efektywnego systemu ciepłowniczego.

Nowy blok opalany paliwem biomasowym (a dokładniej paliwem drewnianym) będzie wybudowany na terenie kaliskiej elektrociepłowni do końca 2021 roku. – Inwestycja umożliwi wyłączenie z użytku części przestarzałych urządzeń wytwórczych opalanych węglem. W konsekwencji elektrociepłownia uzyska dodatkową zdolność wytwarzania energii elektrycznej – mówi Sławomir Kmieci, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Elektrociepłownia Kalisz-Piwonice powstała jeszcze przed II wojną światową. Zanim przekształciła się w elektrociepłownię, była elektrownią. Kalisz-Piwonice ma w planach produkcję energii ekologicznej, czego ważnym etapem będzie budowa nowej infrastruktury.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. W Kaliszu wiedzą jak ciągnąć państwową kasę. Wyremontowali główne ulice, wybudowali halę Arena Kalisz, mają nowoczesny aquapark, wyremontowali stadion, cały czas kasę unijną ciągnie szpital, za 50 milionów jest budowana nowa siedziba policji, kosztem bodaj 200 milionów pod Kaliszem będzie budowane nowe więzienie, składowisko odpadów dostało bodaj 70 milionów dotacji na rozbudowę, teraz 60 milionów na ciepłownię, wcześniej mnóstwo dotacji na rozwój bazy dydaktycznej dostał PWSZ… A Ostrów? Wszystko za swoje. Stadion remontujemy za swoje, na nową halę w idiotycznej lokalizacji zero dotacji, nasza spółka śmieciowa zero dotacji, OZC zamiast pozyskiwać środki unijne na rozbudowę sieci woli zyski przeznaczać na wypłatę dywidendy… A co poza tym? Najbardziej zasyfione powietrze w Wielkopolsce, najgorsze ledowe oświetlenie, zwężanie ulic, bałagan architektoniczny, przedszkole przy skrzyżowaniu z Al. Słowackiego, pasożyty w postaci Holdikomu i Straży Miejskiej (koszt razem coś koło 7-8 milionów rocznie!), rozbudowane zarządy w spółkach komunalnych (więcej znajomych królika ma dzięki temu wysokopłatne stanowiska), rozdmuchana do granic absurdu administracja i prezydent Klimek, która jest kompletnie oderwana od rzeczywistości (charyzmatyczna kobieta no i miasto ,,ekologiczne”). Miasto beznadziejne!

    • Mamy przecież z dofinansowanie międzygalaktyczne centrum przesiadkowe (w mojej opinii absurd roku) 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick