Kałasznikow Marciniak. Trzecia “czternastka” w sezonie!

1
Początek sezonu w 1. lidze piłkarzy ręcznych należy do rozgrywającego KPR Ostrovia. W głównej mierze, dzięki Patrykowi Marciniakowi zespół prowadzony przez Kazimierza Kotlińskiego ma na swoim koncie już trzy wygrane. 19-latek rzuca bramki z niebywałą regularnością: 14, 14, 10 i znów 14 bramek przeciwko ASPR Zawadzkie. Daje mu to średnią trzynastu bramek na mecz, deklasując tym samym innych snajperów zaplecza PGNiG Superligi.

Oczywiście, sukcesu nie byłoby gdyby nie cały zespół, który w grupie czuje się coraz pewniej. Ostrovia pokazała charakter w ostatnim meczu z ASPR Zawadzkie, który nie układał się po ich myśli. Końcówka jednak należała do gospodarzy, którzy wygrali 34:32.

Dobrze czujemy się w tej grupie od początku sezonu. Wszyscy nawzajem się akceptują, a każde kolejne zwycięstwo daje nam pewności siebie – mówi Patryk Marciniak. – Połączenie młodych zawodników ze starą gwardią Ostrovii to był bardzo dobry pomysł. Narazie to wychodzi, oby jak najdłużej – dodaje Michał Biegański, który debiutuje na poziomie 1. ligi.

Marciniak to w tej chwili najlepszy strzelec całej 1. ligi piłkarzy ręcznych. W czterech meczach rzucił już 52 bramki. Próżno szukać zawodnika, który zbliżyłby się do tego poziomu. Najlepszy snajper grupy C Tomasz Fugiel z MKS Zamość w czterech meczach rzucił 36 goli.

Jest gaz. Chociaż w ostatnio nie wszedłem za dobrze w mecz. Trener posadził mnie na ławce, przemyślałem kilka rzeczy i później już poszło. Chciałem pomóc drużynie, ponieważ potrzebujemy tych punktów – mówił po wygranej z ASPR Zawadzkie Marciniak.

Teraz przed Ostrovią mecz wyjazdowy. W sobotę zagrają z MKS-em Real Astromal Leszno, który w ostatniej kolejce przegrał w Poznaniu z Grunwaldem. Biało-czerwoni jadą po czwarte zwycięstwo w sezonie.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick