Już wkrótce – w wersji online – festiwal Grand Prix Komeda

0
Spotkanie z Małgorzatą Kożuchowską, koncert Marcin Wasilewski Trio, rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. Tak przedstawia się program tegorocznego Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowego im. K. Komedy w Ostrowie Wielkopolskim. Wydarzenie odbędzie się już niebawem, w piątek i sobotę, 27 i 28 listopada, a całość będzie dostępna widzom w wersji online. Patronat medialny nad Grand Prix Komeda sprawują Telewizja Proart i portal www.wlkp24.info, za pośrednictwem których będzie też można oglądać festiwalowe wydarzenia.

Tegoroczna edycji festiwalu Grand Prix Komeda będzie inna niż dotychczasowe. Pierwotnie miała odbyć się, jak co roku, w czerwcu. Ze względu na epidemię, została przełożona na listopad. – W tym roku festiwal Grand Prix Komeda jest wyjątkowy. Nie dość że zmieniliśmy termin, skróciliśmy festiwal, to po raz kolejny jeszcze zmienialiśmy formułę, aby w całości przenieść wydarzenie do sieci – mówi Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury, które jest organizatorem festiwalu.

Inaczej, nie znaczy gorzej. Już teraz szef artystyczny festiwalu, Łukasz Maciejewski, wymienia 10 powodów, dla których warto wziąć udział w Grand Prix Komeda. To m.in. możliwość uczestnictwa w spotkaniu z uwielbianą przez widzów aktorką teatralną i filmową Małgorzatą Kożuchowską, które zaplanowane jest na 27 listopada na godz. 19.30.

Nieodłączną częścią festiwalu jest konkurs Grand Prix Komeda na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. W tym roku o nagrodę pieniężną i statuetkę walczy siedem filmów. Są to: „Eastern” – reż. Piotr Adamski, muz. Hubert Zemler, „Ikar. Legenda Mietka Kosza” – reż. Maciej Pieprzyca, muz. Leszek Możdżer, „Interior” – reż. Marek Lechki, muz. Jan Sanejko, „Szarlatan” – reż. Agnieszka Holland, muz. Mary Komasa, Antoni Komasa Łazarkiewicz, „Sala samobójców. Hejter” – reż. Jan Komasa, muz. Michał Jacaszek, „Supernova” – reż. Bartosz Kruhlik, muz. Endy Yden (Andrzej Strzemżalski) i „W lesie dziś nie zaśnie nikt” – reż. Bartosz M. Kowalski, muz. Radzimir Dębski – Jimek. Konkursowe tytuły publiczność będzie mogła zobaczyć na wybranych platformach.

O tym, kto wygra, zadecyduje jury w składzie: Tomasz Lach – przewodniczący, wokalista i kompozytor Ralph Kaminski, aktorka Małgorzata Kożuchowska, reżyserka Jagoda Szelc i kompozytorzy muzyki filmowej: Jan Kanty Pawluśkiewicz i Marcin Stańczyk.

Werdykt jury poznamy w sobotę, 28 listopada, o godz. 19. Tego samego dnia będzie można zobaczyć w sieci w ramach festiwalu koncert Marcin Wasilewski Trio. Zanim rozbrzmi jednak muzyka tej jazzowej formacji, poznamy także laureata tegorocznej Nagrody za Całokształt Twórczości – wybitnego polskiego kompozytora muzyki filmowej Jana Kantego Pawluśkiewicza.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick