Co z planami Kolei Dużych Prędkości? Dziś posiedzenie rady AKO. OGLĄDAJ NA ŻYWO!

3
O godzinie 10.00 w Sali Sesyjnej w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się Nadzwyczajnie Posiedzenie Rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Członkowie rady będą dyskutować nad przebiegiem Kolei Dużych Prędkości. Z przedstawionymi przez Ministerstwo planami nie zgadzają się m.in. ostrowscy samorządowcy. Oglądaj NA ŻYWO na antenie Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info.

Spotkanie, które odbędzie się w Centrum Aktywności Lokalnej (sala sesyjna) w Ostrowie Wielkopolskim ma dotyczyć przebiegu Kolei Dużych Prędkości. Oburzenie samorządowców wywołało zaprezentowane 22 stycznia 2020 roku strategiczne studium lokalizacyjne Centralnego Portu Komunikacyjnego. Plany marginalizują Ostrów Wielkopolski, na co nie zgadzają się ostrowscy samorządowcy.

CZYTAJ: Nie dla rozbioru ostrowskiego węzła kolejowego. Samorządowcy zapowiadają walkę. Mieszkańcy też mogą pomóc

Oprócz przedstawicieli Ostrowa Wielkopolskiego mają pojawić się także samorządowcy z Kalisza oraz przedstawiciele ościennych gmin i powiatów należących do składu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

CZYTAJ TAKŻE: 

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Mieszkańcy także mogą wyrazić sprzeciw, co do zaproponowanej w styczniu koncepcji przebiegu trasy kolei dużych prędkości. Rozpoczęły się konsultacje społeczne. Aby wyrazić swoje zdanie, uwagi bądź propozycje, wystarczy wejść na stronę CPK.PL bądź kliknąć bezpośrednio w ten link, który przekieruje do formularza.

Za jego pośrednictwem można wyrazić stanowisko w sprawie budowy tzw. osi mającej przebiegać przez południową Wielkopolskę. Trasa, o której mowa to ciąg nr 9, linia nr 85 (arkusz 5 oraz 6).

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 4
    1

    DLACZEGO ONI SIĘ KŁÓCĄ CZY STACJA MA BYĆ W OSTROWIE CZY W KALISZU?! Nie walczymy w tym wariancie o 1 przystanek, to jest zupełnie inna koncepcja kolei, które jadą wolniej. Może być przystanek zarówno w Kaliszu jak i w Ostrowie. Krew mnie zalewa, jak tego słucham.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick