Jutro rolnicy wyjadą na drogi. Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień

3
We wtorek od godziny 10.00 do 13.00 rolnicy z Gminy Nowe Skalmierzyce wyjadą na ulicę. Będą protestować przeciwko zaproponowanemu nowemu wariantowi obwodnicy Kalisza. Rolnicy będą blokować drogę od Skalmierzyc w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego. Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu.

Według proponowanego wariantu obwodnicy Kalisza droga ma przecinać pola rolników z Gminy Nowe Skalmierzyce. Ten wariant znacznie różni się od tego zaproponowanego wcześniej. Ma on przebiegać w znacznej odległości od Kalisza.

We wtorek 10 marca w godzinach od 10.00 do 13.00 planują wyruszyć z okolic wiaduktu w Skalmierzycach, aby pojechać w kierunku Galerii Ostrovia, a następnie wrócić w to samo miejsce.

Reportaż dotyczący „konfliktu” na tle planowanej budowy obwodnicy Kalisza można obejrzeć w najnowszym magazynie reporterskim „Twój Problem Nasza Sprawa”. Materiał dostępny on-line pod TYM LINKIEM

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 12
    1

    I oni chca zeby za takie cyrki ktos ich poparl? Zwykłym ludziom utrudniaja zycie, wiec robia sobie bardziej pod gorke. Na Warszawe niech jada, co im tutaj da takie cos?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick