Jubileuszowy Dzień Pasjonatów

0
Dzień Pasjonatów to już tradycja Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Po raz piąty zorganizowaliśmy święto pasji i zainteresowań naszych uczniów, ich rodziców, a nawet dziadków. Ten dzień sprzyja poznaniu dziedzin, które są ciekawe dla dzieci. 11 maja sale lekcyjne zamieniły się w sale wystawowe, w których kolekcje zostały rozmieszczone tematycznie.

Kolekcje monet i znaczków, a także kart z piłkarzami, atrybutów żużlowych oraz medali sportowych, zbiory minerałów oraz modeli samochodów czy figurek zwierząt i klocków lego to tylko przykłady stoisk, które można było odwiedzać w tym szczególnym dniu. Wśród osiemdziesięciu czterech stoisk można było znaleźć również efekty fascynacji podróżami, wędkarstwem, łamigłówkami oraz lalkami i serią My Little Pony.

Po zwiedzeniu ekspozycji każdy miał możliwość oddania głosu na najciekawsze jego zdaniem stoisko. Przed szkołą można było podziwiać piękną wystawę zabytkowych samochodów, które są kolekcją pana Michała Bargiela oraz pięć motocykli z Klubu działającego przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

Ponadto uczniowie mieli okazję wysłuchać krótkich prelekcji dotyczących różnych zainteresowań. Wśród zaproszonych prelegentów Piątego Dnia Pasjonatów był pan Tomasz Klauza, pasjonat historii wojskowości i epoki napoleońskiej, właściciel jedynego w Polsce Muzeum Wojen Napoleońskich, fan sagi Star Wars oraz posiadacz największej kolekcji związanej ze Star Wars.

O swoich fascynacjach opowiadali młodzi ludzie: Aleksander Lisiecki, tegoroczny absolwent Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, który zaprezentował robota układającego kostkę Rubika (projekt zdobył I miejsce w tegorocznym konkursie Elektronik), Marta Matuszczak, uczennica Zespołu Szkół Technicznych, i Hubert Danielczak, tegoroczny absolwent, którzy przedstawili biotyczną dłoń (projekt zdobył III miejsce w tegorocznym konkursie Elektronik) oraz Małgorzata Porczyńska i Kamil Kaliński pokazali świat przecinany laserowymi płaszczyznami i tunelami, użyli laserów do przeprowadzenia doświadczeń fizycznych w nowatorski sposób (reprezentowali Zespół Szkół Technicznych).

Michał Skowroński opowiadał o swoim życiu w chmurach – to pasjonat lotnictwa i książek, pilot samolotów liniowych, szef floty samolotów Embraer 135, kapitan w Air X Charter Malta oraz kierownik Odpowiedzialny w Akademii Lotniczej NOBLE WINGS – Wrocław.

WOPR Neptun Ostrów Wielkopolski to niesamowity zespół młodych ratowników, którzy w chwilach wolnych od ratowania życia uczestniczą w akcjach charytatywnych, trenują nowych ratowników i prowadzą pokazy ratownictwa wodnego. W Dniu Pasjonatów odwiedzili nas Marcin Biela i Dawid Karwik.

Piąta edycja to kolejna okazja, aby dowiedzieć się czegoś więcej o otaczającym nas świecie i zarazić pasją do życia. Pamiętajmy, że dzieci mają skrzydła i to od nas zależy, czy pomożemy im je rozwijać. Nad przebiegiem imprezy czuwał zespół nauczycieli i koordynator Dnia Pasjonatów pani Ewa Mucha-Lewicka.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick