Johnny Rotten i Wojtek Mazolewski, czyli JF 2018

0
Trwają gorące przygotowania do kolejnego już festiwalu muzyki rockowej w Jarocinie. Tegoroczna impreza potrwa 3 dni, na 4 scenach kilkudziesięciu artystów, ponad 50 koncertów i wydarzeń. Bohaterem tegorocznego motywu na Festiwalu w Jarocinie będzie Johnny Rotten - legendarny wokalista i lider najpierw Sex Pistols, a od roku 1978 do dziś przede wszystkim Public Image Limited. Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 lipca.

Rottenowi i jego twórczości będzie poświęcony każdy festiwalowy element – od kina, przez wystawy i spotkania, aż po książki i wystrój miasta. Z rodzimych artystów – rolę Ambasadora JF’18 pełni Wojtek Mazolewski. Założyciel i lider zespołów Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet.

Tegoroczny festiwal ma pokazywać to, co obecnie jest aktualne, ma być na czasie, ale z duchem historii muzyki, która wykuwała się w tym mieście latami –mówi Michał Wiraszko, dyrektor artystyczny festiwalu.

Festiwal już drugi rok z rzędu odbędzie się w przestrzeni miejskiej Jarocina.  – Tym razem na czterech scenach usytuowanych w centralnych punktach miasta wystąpi kilkudziesięciu artystów – dodaje Bożena Kubacka z Muzeum Regionalne w Jarocinie.

Nowością będzie to, że wstęp pod scenę na rynku będzie bezpłatny. Listę polskich artystów podczas tegorocznego festiwalu uzupełnili niedawno Pogodno, donGURALesko i L.Stadt.

Szczegóły znaleźć można na stronie jarocinfestiwal.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick