DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Jeździsz autem? Pomyśl o tych akcesoriach

Akcesoria samochodowe to z reguły niewielkie przedmioty, które pozwalają znacznie zwiększyć wygodę podróżowania. Które z nich warto mieć pod ręką?

Uchwyt magnetyczny do telefonu

Na samym wstępie z całą stanowczością należy podkreślić, że korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie jazdy jest zabronione, o ile nie dysponuje się zestawem głośnomówiącym. Niemniej jednak nowoczesne smartfony często można wykorzystać jako podręczną nawigację bądź też odtwarzacz muzyki.

Osoby, które chcą mieć ekran smartfona na wysokości wzroku, aby móc bezpiecznie na niego zerkać, powinny zaopatrzyć się w uchwyt magnetyczny do telefonu. Utrzyma on telefon w stabilnej pozycji i nie wpływa negatywnie na bezpieczeństwo podróży. Tego typu gadżet wyróżnia się także niewygórowaną ceną – najprostsze modele uchwytów można kupić już za kilkanaście złotych.

Ładowarka samochodowa

W dzisiejszych czasach niewiele osób wyobraża sobie życie bez naładowanego telefonu. Poziom baterii smartfona, który rozładowuje się w czasie jazdy, łatwo można uzupełnić przy pomocy niewielkiej ładowarki samochodowej. Na rynku dostępne są różne rodzaje tego typu urządzeń. W starszych modelach najczęściej stosuje się ładowarki podłączone do gniazda zapalniczki. Nowsze auta z reguły wyposażone są w standardowe gniazda USB.

Osoby podróżujące w większym gronie mogą zaopatrzyć się w specjalne rozgałęźniki, dzięki którym do jednego gniazda można podłączyć na raz kilka urządzeń.

Kamera samochodowa

Coraz większa liczba kierowców nie wyobraża sobie podróżowania samochodem bez włączonego wideorejestratora. Kamera samochodowa odpowiada za monitoring auta – może rejestrować nie tylko to, co dzieje się przed nim, ale także za nim i w jego wnętrzu.

Przy wyborze wideorejestratora warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także parametry techniczne, takie jak kąt widzenia, rozdzielczość, jasność obrazu oraz dodatkowe funkcje. Niektóre dostępne na rynku urządzenia posiadają tak zwany tryb parkingowy, dzięki któremu auto jest nagrywane także w trakcie postoju.

Nawigacja GPS

Pomimo tego że nowoczesne smartfony z powodzeniem mogą pełnić funkcję nawigacji, to jednak wielu kierowców woli korzystać z dedykowanego urządzenia – nawigacji GPS. Z reguły montuje się ją na przedniej szybie samochodu lub też na desce rozdzielczej.

To urządzenie szczególnie przydatne w starszych modelach aut – nowe pojazdy z reguły posiadają fabrycznie wbudowaną nawigację. Dzięki nawigacji każdy kierowca sprawnie dotrze na miejsce docelowe, omijając korki, roboty drogowe i inne zakłócenia na trasie.

Podręczny zestaw narzędzi

Nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się niespodziewana sytuacja na drodze. Z drobnymi usterkami kierowca może próbować sobie poradzić na własną rękę. Pod warunkiem, że posiada niewielki zestaw podstawowych narzędzi. Tego typu zestaw nie zajmuje dużo miejsca, dlatego warto wrzucić go do bagażnika. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy może okazać się przydatny.

Wymienione powyżej akcesoria mogą znacznie podnieść komfort podróżowania samochodem, zwłaszcza na dłuższych trasach.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz