„Jest wola porozumienia” – kryzys kadrowy w kaliskim szpitalu zażegnany?

0
25 anestezjologów w kaliskim szpitalu złożyło wypowiedzenia. Głównym powodem były kwestie finansowe, czyli podwyżki, które zdaniem dyrekcji były nie do przyjęcia. Rozmowy kierownictwa placówki z lekarzami trwały od kilku dni i dziś można powiedzieć, że kryzys został zażegnany.

O kryzysie kadrowym w kaliskim szpitalu informowaliśmy kilka dni temu. Wtedy wypowiedzenia złożyło 25 anestezjologów, czyli wszyscy zatrudnieni w placówce. Istniało bardzo duże ryzyko zawieszenia działalności oddziałów zabiegowych, czyli tych, gdzie anestezjolog jest niezbędny.

CZYTAJ: „Trwają negocjacje” 25 anestezjologów odejdzie z kaliskiego szpitala?

Rozmowy z dyrekcją trwały od kilku dni. Zdaniem rzecznika kaliskiego szpitala można mówić o woli zrozumienia zarówno ze strony kierownictwa, jak i lekarzy. – Ustalono, że obecny konkurs zostaje unieważniony ze względu na kwestie finansowe, które są nie do przyjęcia. Konkurs zostanie ogłoszony na nowo, a lekarze muszą uwzględnić w propozycjach zróżnicowaną pracę od poniedziałku do piątku oraz w weekendy i święta. W lutym anestezjolodzy będą pracować na umowę zlecenie. Ciągłość funkcjonowania oddziałów zostaje zachowany i pacjenci są bezpieczni  – poinformował Paweł Gawroński.

Dodatkowym punktem w porozumieniu dyrekcji z lekarzami jest podjęcie działań żeby Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii zdobył wyższy poziom referencyjności. – Jeśli zdobędziemy wyższy poziom, Narodowy Fundusz Zdrowia będzie mógł przekazać nam więcej pieniędzy. Wtedy będziemy mogli wrócić do rozmowy o ewentualnych podwyżkach – dodaje Gawroński.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick