„Jest teraz większym problemem epidemicznym od COVID-19”. Rośnie liczba zachorowań na grypę

3
Według informacji przekazanych przez szefa Ministerstwa Zdrowia, COVID-19 stanowi znacznie mniejszy problem, niż grypa. Odnotowywane jest coraz więcej przypadków zachorowań i zdaniem Adama Niedzielskiego, jest ona większym problemem epidemicznym od koronawirusa.

Według środowego raportu zakażeń, potwierdzono 658 pozytywnych przypadków COVID-19. Zmarły cztery osoby. I choć – jak mówi minister Niedzielski – o koronawirusie jest cicho to nie należy go całkiem lekceważyć. – Wszystkie instytucje międzynarodowe, a mówię tu o WHO, europejskiej instytucji odpowiedzialnej za kontrolę zakażeń, czyli ECDC nawołują do bardzo głębokiej rozwagi, że ryzyko cały czas ma miejsce i jest znaczące – mówił Niedzielski.

Szef resortu apeluje, by szczepić się nie tylko przeciwko koronawirusowi, ale także grypie, która okazuje się być teraz większym problemem, niż SARS-CoV-2. – W tej chwili problemem epidemicznym większym od COVID-19 jest grypa. Jak porównujemy sobie tygodniowe liczby zakażeń to po stronie COVID-19 mamy ich w ciągu tygodnia około trzy tysiące. Po stronie grypy to 160 tysięcy zakażeń w ciągu tygodnia – wyliczał minister.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick