To jedyne takie wydarzenie w południowej Wielkopolsce

0
Już po raz dziewiąty zabytkowe trabanty, wytworne stare mercedesy oraz zachwycające dwudziestowieczne cadillacki wyruszą w trasę po południowej Wielkopolsce, odwiedzając dawne ziemiańskie rezydencję.

Pleszewsko-Dobrzycki Rajd Pojazdów Zabytkowych to coroczna impreza organizowana przez Urząd Miasta i Gminy Pleszew, Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy, Dom Kultury w Pleszewie, Automobil Klub w Ostrowie Wielkopolskim oraz oczywiście Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników motoryzacji i dobrej zabawy. Impreza ma na celu nie tylko przedstawienie powiatu pleszewskiego, jako regionu niezwykle bogatego w zabytkowe dwory i pałace, ale przede wszystkim prezentacje wspaniałych, strych aut podczas wspólnej zabawy!

Podobnie jak w zeszłym roku, załogi wystartują z dobrzyckiej hali sportowej już o godzinie 8:00, kierując się w stronę Pleszewa, odwiedzając po drodze ziemiańskie rezydencje m.in. pałac w Korzkwach. W samo południe na pleszewskim rynku będzie można podziwiać stare auta, a już o godzinie 14:00 w parku Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy odbędzie wręczenie nagród dla uczestników rajdu połączone z rodzinnym piknikiem. Na wszystkich odwiedzających czekać będą dmuchane zamki, foodtrucki z grillowanymi kiełbaskami i regionalnym piwem oraz główna atrakcja – występ zespołu country Casflow. Ponadto odwiedzając Dobrzyki park będzie można porozmawiać z właścicielami zabytkowych aut, czy zrobić zdjęcie za kierownicą syrenki, porsche czy poczciwego malucha.

Zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe wydarzenia!

 24 września (niedziela)

12:00 – Rynek w Pleszewie – prezentacja aut

14:00 – Meta + rodzinny piknik w parku Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick