Jędrzejewski i Zwierz z E(x)plory 2017!

2
Jakub Jędrzejewski i Michał Zwierz, uczniowie ostrowskiego Zespołu Szkół Technicznych zdobyli pierwsze miejsce w Krajowym Finale Konkursu Naukowego E(x)plory 2017!

Uczniowie o swoim projekcie, którym urzekli jury konkursu dla młodych naukowców:

Budowa naszego silnika mikrofalowego jest podobna do budowy silnika EmDrive autorstwa Rogera Shawyera. Jest to innowacyjny silnik, który może działać w próżni. Zasilany jest wyłącznie energią elektryczną. Głównym elementem silnika jest wnęka rezonansowa o kształcie ściętego stożka wykonanego z blachy aluminiowej, do której są doprowadzane mikrofale. Charakteryzuje się ona wysoką dobrocią, jej wymiary są zaprojektowane tak, aby zapewnić rezonans. Silnik będzie wytwarzał ciąg rzędu kilkuset miliniutonów (mN), co na Ziemi nie jest znaczącą wartością, jednak w przestrzeni kosmicznej może być z powodzeniem wykorzystywany do korygowania toru ruchu satelitów.

I nagroda: Jakub Jędrzejewski i Michał Zwierz, II nagroda: Michał Paszkowski, III nagroda: Oliwia Krzemień i Bartosz Biesiadecki. Plebiscyt Innowator Jutra wygrali: Jakub Jędrzejewski i Michał Zwierz. Zdobyli oni 1746 głosów.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick