Jedni ukradli suknie ślubne, u kolejnego znaleziono ponad 20 kg tytoniu

1
Fot. KMP Kalisz
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z włamaniem do jednego z salonów sukien ślubnych w Kaliszu. 19- i 23-latek usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności. Część mienia udało się odzyskać.

Choć dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych, niewykluczone, że dojdzie do kolejnych aresztowań w sprawie włamania do jednego z kaliskich salonów sukien ślubnych. Skradziony towar – jak wynikało ze wstępnych ustaleń policjantów – to blisko 100 sukien ślubnych i wieczorowych, gotówka oraz sprzęt elektroniczny. Straty oszacowano łącznie na blisko 60 tys. zł.

Do kradzieży doszło 22 września, a dwa dni później funkcjonariusze poinformowali o zatrzymaniach. Obu mężczyzn zatrzymano jeszcze tego samego dnia. – Na miejscu zdarzenia oprócz policjantów pionu kryminalnego, pracował również przewodnik psa służbowego. Podjęty przez psa trop wskazał, w którym kierunku uciekli sprawcy włamania. Na jednej z pobliskich ulic, funkcjonariusze odnaleźli jedną ze skradzionych sukien. Dalsze czynności m.in. przesłuchania świadków oraz sprawdzenie nagrań monitoringu, doprowadziły do wytypowania sprawców kradzieży z włamaniem – informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Ostatnie dni dla śledczych były bardzo intensywne. Kaliscy funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli ponad tysiąc sztuk papierosów oraz 23 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy. – W sprawie został zatrzymany 43-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna odpowie za narażenie na straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę ponad 20 tys. zł – dodaje.

Na terenie posesji mieszkańca Opatówka znaleziono nielegalne towary. W domu i pomieszczeniach gospodarczych policjanci znaleźli i zabezpieczyli 23 kg krajanki tytoniowej oraz 1,1 tys. sztuk papierosów. Przechwycenie towaru bez polskich znaków akcyzy spowodowało uchronienie Skarbu Państwa przed stratami finansowymi. – 43-letniemu właścicielowi kontrabandy przedstawiono już zarzut. Grozi mu wysoka grzywna – informuje rzeczniczka kaliskiej policji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick