„Jednak za tym wszystkim nie stoi PiS, ale PO”

6
Poseł na Sejm RP Jan Mosiński skomentował fakt podwyższenia opłat za parkowanie pojazdów osób odwiedzających chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Zgodnie z prawem lecznica rozpisała konkurs, a następnie wybrała firmę, która tym parkingiem będzie zarządzała. I to jest zgodne z prawem. - Fatalne natomiast jest to, że w sposób drastyczny podwyższono opłatę - czytamy w piśmie od posła.

Kto jest za to odpowiedzialny?

Jednak za tym wszystkim nie stoi PiS, ale PO. Taka jest prawda. Przewodniczącym Rady Społecznej Szpitala jest jeden z liderów PO w Kaliszu, p. Radosław Kołaciński. Organem prowadzącym jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego, p. Marek Woźniak, także z PO. Jakby nie patrzeć, to nie PiS odpowiedzialny jest za podwyższenie opłaty za parking i pretensje do posłów Prawa i Sprawiedliwości są nieuzasadnione. W tym miejscu chcę przypomnieć, bo wielokrotnie to podkreślałem i wciąż jestem zdania, że ten parking – używając pewnej metafory – Szpital może prowadzić własnymi zasobami kadrowymi, a co za tym idzie – pobierać opłaty w niższej wysokości.

W świetle przepisów prawa zlecenie usługi zewnętrznemu podmiotowi jest zgodne z prawem, jednakże fatalnie wygląda to w odbiorze społecznym. Zgadzam się z głosami krytycznymi ludzi, którzy mają swoich bliskich w szpitalu i codziennie przyjeżdżają do nich. Bo to już jest duże obciążenie dla domowych budżetów, tym bardziej, jeżeli chorzy hospitalizowani są przez kilkanaście, czy kilkadziesiąt dni.

Szpital to nie fabryka gwoździ?

Moim zdaniem wydzierżawienie tego parkingu zewnętrznym podmiotom, to była jedna z konsekwencji politycznej decyzji, za którą odpowiada Platforma Obywatelska. Takie są fakty. Chcę przypomnieć, że za rządów PO-PSL funkcjonowała znowelizowana ustawa o działalności leczniczej. Na jej mocy ówcześnie politycy PO i PSLu stwierdzili, że szpitale mają przynosić zysk. Tak, jakby szpital, jednostka lecznicza miałaby być działalnością biznesową! A szpital ma ratować zdrowie, życie, więc nawet, gdyby był deficyt, to trzeba podejmować działania, aby go niwelować, a nie pozwalać, żeby szpitale traktować jak np. fabrykę gwoździ. Wtedy Platforma Obywatelska miała inną politykę. Bardziej komercyjną.

Wtedy powstał pomysł na takie potraktowanie tego parkingu. Od samego początku ten pomysł rodził u mnie sprzeciw. Odkąd jestem członkiem Rady Społecznej Szpitala, uważałem, że kiedy tylko skończy się umowa dzierżawy, to należałoby przemyśleć scenariusz, w którym można byłoby zatrudnić do obsługi właśnie pracowników Szpitala.

Ale zrobiono to idąc drogą biznesową. Dlatego teraz mieszkańcy Kalisza i okolic będą ponosili wyższe opłaty. I trzeba to podkreślić – dzięki polityce Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, w tym z politycznej winy p. Marzeny Wodzińskiej i p. Krzysztofa Grabowskiego. A zatem niech za decyzję w sprawie parkingu odpowiadają p. Marek Woźniak, p. Marzena Wodzińska i p. Krzysztof Grabowski. Ochrona zdrowia to nie jest biznes, bo nie może być biznesem ratowanie życia, zdrowia ludzkiego. Biznes można robić na przykład w sferze przemysłowej, ale nie w ratowaniu życia i zdrowia.

Niech więc za tę polityczną decyzję odpowiedzą p.p. Marek Woźniak, Marzena Wodzińska, Krzysztof Grabowski i Radosław Kołaciński.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Ciekawe jak długo jeszcze rządzący politycy będą opowiadać- to nie my to PO? 2 lata rządzenia krajem, ustawy uchwalane w kilka dni, a tu taka spychologia? Dlaczego w trybie pilnym panie pośle nie zmieniliście tej ustawy, jeśli pana zdaniem jest zła? Gdzie ta dobra zmiana? Czy złożył pan jakieś propozycje w tej sprawie? Konkretnie, nie na zasadzie „wszystko wina PO”? Co pan zrobił jako członek społecznej rady szpitala? Jakieś oficjalne propozycje? Konkurs rozpisała dyrekcja szpitala, jak to pan podkreśla zgodnie z prawem? co PAN zrobił, żeby przekonać dyrekcję do innych rozwiązań? Łatwo jest spychać na innych, ale czasem może trzeba pokazać co się samemu zrobiło?

  2. Ogólnie pojetym szablonem obecnie w Polsce jest:1.wszystko co złe i niedobre – to wina Tuska i PO. 2.wszystko co dobre to zasługa PiS.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick