Jedna osoba zmarła z wychłodzenia – jak przebiegły kontrole w regionie?

0
Fot. Szukamy i Ratujemy Ostrów Wielkopolski
Za nami wyjątkowo niskie temperatury. W nocy słupki rtęci wskazywały przy gruncie nawet -21 stopni. Policjanci, strażnicy miejscy oraz wolontariusze sprawdzali pustostany oraz miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Niektórzy otrzymali ciepłe koce i pakiety żywnościowe. Niestety, w powiecie pleszewskim śmierć z wychłodzenia poniósł mężczyzna. Nie był on jednak osobą bezdomną.

Policjanci przez całą zimę sprawdzają pustostany, ogródki działkowe oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Przy tak niskich temperaturach kontrole są jeszcze częstsze. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza oraz Krotoszyna współpracowali z Grupą Szukamy i Ratujemy w ramach akcji „Mróz 2021”. W sumie sprawdzono 37 miejsc, w których znajdowało się łącznie 19 osób bezdomnych.
„Celem było informowanie o nadchodzącym zagrożeniu, o miejscach gdzie mogą znaleźć pomoc. Zorganizowaliśmy ciepłą herbatę i rozdzieliliśmy pakiety żywnościowe” – informuje SiR. W jednym z przypadków konieczne było wezwanie Pogotowia Ratunkowego do osoby bezdomnej. Kolejna z nich okazała się być poszukiwana przez policję.

Sprawdzanie miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne odbywało się także na terenie powiatu pleszewskiego. Tutaj, nikt nie potrzebował pomocy medyków. Policjanci oczywiście informowali o tym, że mogą oni udać się do specjalnych ośrodków m.in. do Schroniska św. Brata Alberta.

Śmierć z wychłodzenia poniósł jeden z mieszkańców miejscowości Wronów w Gminie Gizałki. Nie był on osobą bezdomną. Do tragedii doszło na terenie jego posesji. – Mężczyznę znalazł na polu jeden z członków rodziny. Wezwano pogotowie, ale lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon w wyniku wychłodzenia organizmu. Nie było tu udziału osób trzecich i prokurator nie będzie prowadził śledztwa w tej sprawie – informuje st. asp. Monika Kołaska z KPP w Pleszewie. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że mężczyzna miał problemy z nadużywaniem alkoholu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick