72-latek nie żyje, jedna osoba w szpitalu. Tragiczny poranek na drogach powiatu ostrowskiego

10
Fot. PSP Ostrów Wielkopolski
Mężczyzna nie żyje, a kobieta została zabrana do szpitala. To tragiczny bilans zdarzeń, do których doszło we wtorkowy poranek w powiecie ostrowskim. Do śmiertelnego wypadku doszło na DW 444, na trasie Czarnylas - Świeca. Do drugiego wypadku doszło w lesie na trasie Ostrów Wielkopolski - Odolanów.

Na drodze wojewódzkiej nr 444 przed Czarnymlasem doszło do zderzenia auta osobowego z busem. Jedna osoba była zakleszczona w pojeździe. – Strażacy wydobyli osobę zakleszczoną. Lekarz, który przyjechał na miejsce niestety stwierdził zgon tej osoby. Był to mężczyzna w wieku ok. 60 lat – poinformował dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

AKTUALIZACJA 13.30 

Do wypadku doszło dokładnie na trasie między miejscowościami Czarnylas a Świeca. W wyniku zderzenia osobówki z busem śmierć na miejscu poniósł 72-letni mężczyzna. – Busem kierował 32-latek i był on trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś z ostrowskiej komendy.

Drugi wypadek miał miejsce w lesie na drodze wojewódzkiej nr 445 między Topolą Małą, a Tarchałami Wielkimi (trasa Ostrów Wielkopolski – Odolanów). Dwie kobiety podróżujące osobówką z nieznanych dotąd przyczyn zjechały z drogi i wpadły do rowu. – Obie podróżujące opuściły pojazdy o własnych siłach. Jedna z pań została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala – dodaje dyżurny.

Do kolejnego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 36. Tam zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową, a działania służb już się zakończyły.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. Dzisiaj drogowcy niestety dali ciała, mam nadzieję, że ktoś wyciągnie konsekwencje. O ile do tej pory przy podobnej (albo i cieplejszej) aurze na jezdniach widywałem sporo soli (i słusznie – lepiej w tę stronę), to dzisiaj było lodowisko. Niestety, ktoś za to kasę bierze.

  • Napisałem – w tym sezonie w mojej okolicy często było posypane jak nawet nie było mrozu (temp w okolicy +1 do +3, czyli słusznie bo gdyby spadła byłoby ślisko), niestety dzisiaj na jezdni lód i brak soli.

  • Miejscowość Czarnylas.
   Więc gdzie jadę do Czarnegolasu i to jest prawidłowa odmiana. Gdzie jestem w Czarnymlesie i tak dalej.

   Podstawowa odmiana przez przypadki.

  • Otóż właśnie nie, to jest jeden wyraz, nie dwa oddzielne. Dokąd jadę? Do Czarnylasu. I żeby było śmieszne to sam oryginalny Miodek się w tej kwestii tak wypowiedział. Gdyby był Czarny Las, to owszem, dokąd jadę? Do Czarnego Lasu.

 2. Dzisiaj jadąc do pracy o 6 rano drogami powiatu od Ołoboku przez Rososzycę i Sieroszewice ani grama piasku czy soli, W Ostrowie o tej godzinie to samo. A na drodze szklanka…

 3. Ja pomagam, on pomaga, ona pomaga, pomagamy my. Pomóż i Ty. Ratujmy Panią Asię. Nowotwór nie może być silniejszy. Pomagała niepełnosprawnym dzieciom, teraz sama potrzebuje wsparcia. Współzałożycielka fundacji Stworzenia pana Smolenia walczy z ciężką chorobą. Pomóż jej dalej żyć. https://www.siepomaga.pl/joanna-kubisa

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick