Jeden zagłodził, a drugi wrzucił do wody w worku z kamieniami? Zarzuty dla dwóch mężczyzn

3
Fot. wlkp24.info, screen: fanpage schroniska w Wysocku Wielkim
Jeden może spędzić w więzieniu 5, a drugi 3 lata. Takie kary grożą dwóm mężczyznom, którym policja postawiła zarzuty. Dotyczą one znęcania się nad zwierzętami w tym także ze szczególnym okrucieństwem.

Wracamy do tematu zagłodzonego psa, o którym pisaliśmy kilka dni temu. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który miał się tego dopuścić. – Materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutu znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zwłoki psa zabezpieczono do sekcji zwłok. A kolejny pies, który znajdował się w mieszkaniu, został zabrany do schroniska. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd – informuje portal wlkp24.info mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Podobnie makabrycznego odkrycia dokonano w Słupi pod Kępnem. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego otrzymali informację o martwym psie, który został wyciągnięty z jednego ze zbiorników z wodą. Zwierzę znajdowało się w worku z kamieniami. Informację na ten temat zamieszczono na Facebooku. Udostępnili ją przedstawiciele schroniska w Wysocku Wielkim.

– Policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca Słupi pod Kępnem. W toku czynności mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Postawiono mu zarzut z art. 35. ustawy o Ochronie zwierząt. Do sądu zostanie skierowany wniosek z aktem oskarżenia. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności – podkreśla st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej w Kępnie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick