Jeden używał cudzej karty, drugi włamywał się do altanek. Zatrzymania ostrowskich policjantów

2
Fot. Pixabay
18-latek i 27-latek odpowiedzą przed sądem za kradzież z włamaniem. To efekt zatrzymań policjantów z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej policji. Jeden z nich posługiwał się cudzą kartą płatniczą, drugi włamywał się do altanek na terenie ogródków działkowych.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego otrzymali zgłoszenia, że z działek giną różnego rodzaju sprzęty elektroniczne. Jeden z mieszkańców zgłosił także kradzież roweru. W każdym z domków na terenie ogródków działkowych, policjanci stwierdzili uszkodzone klamki, drzwi, wyłamane drzwi oraz wybite okna.

Mundurowym udało się w końcu namierzyć i zatrzymać złodzieja. – Mężczyzna włamał się do pięciu działek, do kolejnej usiłował to zrobić, jednak nie mogąc pokonać zabezpieczeń zrezygnował z dalszych wysiłków. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia – poinformowała sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. 18-latek tłumaczył, że kradł ze względu na trudną sytuację materialną, a pieniądze ze sprzedaży skradzionych rzeczy przeznaczał na codzienne wydatki. Teraz grozi mu nawet do dziesięciu lat więzienia.

Zarzuty usłyszał także 27-letni mężczyzna, który posługiwał się cudzą kartą płatniczą. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży karty i jeszcze tego samego dnia zauważono ruchy na koncie bankowym. Okazało się, że złodziej skradzionym środkiem płatniczym robił zakupy. Był to w głównej mierze alkohol i papierosy. – Gdy zauważył, że karta została zablokowana, wyrzucił ją do śmieci. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że znalazł kartę w rejonie parku i postanowił zrobić zakupy – mówi Łusiak. 27-latek odpowie za to przed sądem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick