Jeden miał 4 promile, drugi pędził w terenie zabudowanym

0
zdjęcie poglądowe
Policjanci z Ostrzeszowa oraz Jarocina zatrzymali dwóch kierowców. Jeden z nich miał w organizmie blisko cztery promile alkoholu, drugi w terenie zabudowanym pędził z prędkością 106km/h. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy, a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z ostrzeszowskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Czajków, samochodem osobowym porusza się mężczyzna, który najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali kierowcę, który okazał się obywatelem Ukrainy. – Okazało się, że mężczyzna był pod znacznym wpływem alkoholu, przeprowadzone wobec niego badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 4 promile. Ponadto sprawca wykonując manewr cofania uderzył w opłotowanie posesji uszkadzając betonowy słupek – informuje kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i jest do dyspozycji prokuratora. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu więzienie.

Pirata drogowego zatrzymali funkcjonariusze z jarocińskiej komendy. Kontrola prędkości wykazała, że kierowca przy ograniczeniu do 50km/h pędził o 56km za dużo. – Kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego. Został ukarany mandatem wysokości 400zł, a na jego konto wpłynęło dziesięć punktów karnych – powiedziała asp. Agnieszka Zaworska z policji w Jarocinie. Kierowca stracił też oczywiście prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick