Jechał z dziećmi. Pijany, z dożywotnim zakazem kierowania…

0
Był nietrzeźwy i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to usiadł za kierownicą i wiózł czworo pasażerów: dwoje kilkuletnich dzieci oraz dwie osoby dorosłe. Wpadł w ręce ostrowskich funkcjonariuszy podczas kontroli drogowej.

W środę 7 czerwca, ok. godziny 22:00 policjanci patrolując ulice miasta zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym kierował 36-latek.

– Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim, st. sierż. Małgorzata Łusiak.

Policjanci zatrzymali kierującego. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, natomiast samochód został przekazany pasażerce samochodu, która posiadała uprawnienia i była trzeźwa.

– Nieodpowiedzialny 36-latek odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów – zapowiada Łusiak.

Za tego typu czyny od 1 czerwca grożą zaostrzone kary. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick