Jarota z pucharem [gole+dekoracja+konferencja prasowa]

1
Faworytem finału była trzecioligowa Jarota, która na okręgowy puchar czekała od 10 lat. Ostrovia z kolei ostatni raz to trofeum zdobyła w 2013 roku.

Pierwsza połowa wczorajszego pojedynku była wyrównana. W 31 minucie bliska  zdobycia gola była Ostrovia, kiedy to Daniel Kaczmarek zza pola karnego trafił w słupek, a przy dobitce Marka Szymanowskiego futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do jarocinian. W 42 minucie golkipera Ostrovii pokonał Mateusz Molewski. Po zmianie stron dominacja Jaroty była jeszcze bardziej widoczna. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Brakowało jednak skuteczności. Wynik spotkania na 2:0 ustalił w 85 minucie Hubert Antkowiak.

Po ostatnim gwizdku sędziego mniejszy puchar oraz srebrne medale trafiły do piłkarzy Ostrovii, chwilę później z rąk prezesa Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej – Andrzeja Mrozińskiego trofeum za pierwsze miejsce odebrał Piotr Garbarek, kapitan Jaroty.

W kolejnej rundzie Jarota w drodze po wielkopolski puchar w ćwierćfinale zmierzy się z Ravią Rawicz. Zwycięzca tego meczu zagra od razu w finale, który rozegrany zostanie na stadionie Lecha w Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej. Szersza relacja z finału Okręgowego Pucharu Polski już niedługo na naszej antenie.