Eurorugby ze specjalną nagrodą przyznaną przez dziennikarzy sportowych

1
Mistrzostwa Europy U-18, które w 2018 roku zostały zorganizowane w sześciu miastach Wielkopolski w tym m.in. w Jarocinie i Żerkowie (powiat jarociński), zostały docenione i wyróżnione nagrodą specjalną przez dziennikarzy sportowych. - To świadczy, że kierunek który obraliśmy w rozwoju naszej dyscypliny sportu jest słuszny - mówi Mateusz Boruta, prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Rugby i jeden z założycieli Sparty Jarocin.

Eurorugby 2018, a więc Mistrzostwa Europy do lat 18, które zorganizowano w sześciu miastach Wielkopolski (Jarocinie, Żerkowie, Komornikach, Poznaniu, Grodzisku Wielkopolskim i Szamotułach), zostały okrzyknięte sportową imprezą roku. Nagrodę z rąk organizatorów plebiscytu Głosu Wielkopolskiego odebrał Mateusz Boruta, prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Rugby i współzałożyciel Sparty Jarocin – jednego z najlepszych klubów w Wielkopolsce.

Sportowe wydarzenie, które zostało zauważone i docenione, zainaugurował mecz Polski z Ukrainą na boisku w Jarocinie, co było dużym wydarzeniem nie tylko dla środowiska związanego z rugby. – Podczas meczu Polaków nie brakowało żywiołowego dopingu jarocińskich kibiców – zaznacza Mateusz Boruta. Sympatycy z całej Europy, którzy zawitali do Jarocina również podkreślali wysoki poziom organizacyjny. – Jarocin po raz pierwszy był areną europejskiego czempionatu i od razu zdał egzamin na szóstkę. Cieszę się, że zostaliśmy dostrzeżeni na tle innych dyscyplin. To świadczy, że kierunek który obraliśmy w rozwoju naszej dyscypliny sportu jest słuszny – dodaje.

W Jarocinie rozegrano cztery mecze. Oprócz inauguracyjnego starcia Polski z Ukrainą, na boisku przy ul. Maratońskiej zagrali też Niemcy ze Szwajcarią. Kolejne dwa spotkania to starcia w ramach fazy pucharowej grupy Trophy o miejsca 5. i 3.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick