Jarocin. Złodziej zatrzymany po pościgu

0
22-latek z Jarocina został zatrzymany przez tamtejszych policjantów, po tym jak nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że uciekał skradzionym samochodem.

Do kradzieży samochodu Ford Edge doszło na początku marca, jednak dopiero teraz udało się ująć sprawcę. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli zauważyli samochód na niemieckich tablicach rejestracyjnych, który przekroczył dozwoloną prędkość. 22-latek nie zatrzymał się na polecenie mundurowych, a wręcz gwałtownie przyspieszył.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za samochodem. Złodziej samochodu, na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem i ucieczkę zakończył na ogrodzeniu posesji. Kierowca wydostał się z Forda i zaczął uciekać pieszo. Szybko został złapany przez policjantów. W trakcie oględzin pojazdu, okazało się, że widnieje on w systemie jako kradziony – Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży samochodu poprzez włamanie. Mężczyźnie grozi nawet do 15 lat więzienia, ponieważ kradzieży z włamaniem dopuścił się w warunkach recydywy. Będzie także odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym – mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska z KPP w Jarocinie.

Na wniosek policji i prokuratury, jarociński sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla 22-latka.

Źródło: KPP Jarocin

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick