Jarocin: Umowa na budowę mieszkań podpisana

0

W Jarocinie podpisana została umowa z generalnym wykonawcą kolejnych dwóch osiedli w ramach wspólnej inwestycji miasta, Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i Funduszu Municypalnego FIZ AN. Ponad 200 lokali powstanie w ramach pierwszego etapu jarocińskiego programu budowy 400 mieszkań czynszowych, który włączony zostanie do oferty programu Mieszkanie Plus.

Budowę 120 mieszkań przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie oraz 96 lokali w Siedleminie, realizować będzie PPUH AGROBEX Sp. z o.o. z Poznania. Mieszkania dwu- i trzypokojowe, o powierzchni 35,6 m kw. i 55,1 m kw., będą miały indywidualne ogrzewanie gazowe. Wszystkie lokale zostaną wykończone „pod klucz”. Stawka czynszu wyniesie od 10 do 11 zł za m kw. i będzie zależna od lokalizacji mieszkań.

W ramach pierwszego etapu programu powstaną trzy osiedla – przy ul. Siedlemińskiej i ul. Leszczyce w Jarocinie oraz w Siedleminie. Przypominamy, że pod koniec grudnia ubiegłego roku podpisana została umowa z wykonawcą pierwszego osiedla – PBH Stanisław Hadrzyński. Kotlińska firma wybuduje 42 mieszkania przy ul. Leszczyce w Jarocinie. W drugim etapie jarocińskiego programu wybudowane zostaną mieszkania w Potarzycy, Łuszczanowie i kolejne przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. Pierwotnie program budowy mieszkań czynszowych w gminie Jarocin zakładał powstanie 400  lokali. Już dzisiaj jest niemal pewne, że nowych mieszkań będzie znacznie więcej.

Zgodnie z podpisaną w połowie listopada br. umową inwestycyjną, powołana została spółka celowa, do której strona samorządowa wniesie nieruchomości gruntowe wielkości blisko 9 ha. Z kolei Fundusz Municypalny FIZ AN, zarządzany przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK z Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, jest inwestorem finansowym, który wniesie do spółki środki pieniężne w wysokości blisko 36 mln zł.

Umowę na budowę ponad 200 mieszkań w ramach jarocińskiego programu została podpisana między Zarządem Spółki Celowej o nazwie Projekt Municypalny Jarocin 1 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, reprezentowaną przez prezesa Roberta Chudziaka i członka zarządu Pawła Kotlarskiego a wykonawcą PPUH AGROBEX Sp. z o.o, reprezentowaną przez prezesa zarządu, Krzysztofa Kruszonę. 

żródło: jarocin.pl

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick