Jarocin. Jest umowa na kolejne mieszkania

4
Jarocin oficjalnie przekazał plac budowy, na którym powstaną kolejne mieszkania czynszowe realizowane w ramach programu „Mieszkanie Plus”. 108 nowych lokali wybuduje poznańska firma.

Budowa 108 mieszkań rozpoczyna II etap realizacji rządowego programu w Jarocinie. Lokale powstaną przy ul. Siedlemińskiej, a ich wykonanie będzie kosztowało 12,5 mln zł. – Kiedyś, nie tak dawno temu, firmy budowlane z Jarocina jeździły budować Poznań, a teraz przyszedł czas, że to firmy poznańskie  przyjeżdżają budować Jarocin – mówił Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina po podpisaniu umowy na budowę kolejnych mieszkań, tym razem z poznańską firmą Family House. Nowe lokale dołączą do budowanych już na osiedlu przy ul. Siedlemińskiej w ramach I etapu inwestycji – 120 mieszkań. Przypomnijmy, że na terenie gminy Jarocin równocześnie powstają bliźniacze mieszkania także na ul. Leszczyce w Jarocinie i w oddalonym o 4 km Siedleminie. Dwu- i trzypokojowe lokale o powierzchni 35,6 m i 55,1 m2 zostaną wykończone „pod klucz”. – Jarocin jest zauważalny przez wszystkie media ogólnopolskie,  jeżeli chodzi o realizację programu „Mieszkanie Plus”, bo lokale, które są u nas budowane rzeczywiście będą ładne, a  co najważniejsze – wykonane z dobrych materiałów – dodał burmistrz. Adam Pawlicki podkreślił, że nie są to mieszkania – jak myślą niektórzy –  socjalne, ale mieszkania o dobrym standardzie, dostępne dla każdego, bo koszt wynajmu takiego mieszkania wyniesie 11 zł za m2 w Siedleminie i 12 zł za m2 w Jarocinie.

Jesteśmy pod wrażeniem rozwoju Jarocina i działania władz lokalnych – zauważył Jakub Pyżalski, prezes Family House. –  Aż miło patrzeć jak mocno rozwija się Jarocin, jak dużo jest inwestycji, które trafiają bezpośrednio do społeczeństwa i polepszają standard życia.  Ta decyzyjność i szybkość działania to przykład do naśladowania dla innych gmin, a nawet dla dużych miast – dodał.

Zainteresowanie jarocińskimi mieszkaniami jest bardzo duże. –  Te wnioski, które do tej pory zostały złożone, a nie zakwalifikują się do pierwszej  tury przydziału będą brane pod uwagę również w drugiej turze – informował Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. w Jarocinie. W ramach całego projektu „Jarocin – Twoje miejsce na Ziemi” wybudowanych zostanie łącznie 366 mieszkań. Inwestycja będzie kosztowała 50 mln zł.  Zakończenie prac nastąpi jesienią 2018 roku, a pierwsze klucze do nowych lokali – otrzymają lokatorzy mieszkań w Siedleminie już w marcu przyszłego roku.

JTBS planuje budowę kolejnych mieszkań.  Zachęcam do składania wniosków, my tej procedury nigdy nie zakończyliśmy. Będziemy ją kontynuować, bo mamy gotowe projekty na budowę kolejnych 174 mieszkań. Czekamy tylko i wyłącznie na decyzję z Warszawy o przyznaniu środków  dodał prezes JTBS.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Pan P. Ma mor…de jak dobra kur.. A jak pani pyrzal…ska. Skończ ty k… O wenecka Czapury, a później rób inne inwestycje.

  2. Zapraszam mieszkańców Jarocina i samego burmistrza do Czapur. Gdzie pewno błota , brak oświetlenia drug bo deweloper nie będzie oświetlal ulicy na osiedlu fh gdyż drogi są jego i szkoda mu pieniędzy na finansowanie ich. Ponadto mieszkańcy osiedla powinni mu dziękować ze…. mogą po tych dziurawych drogach jeździć. Rozbawiło mnie zdanie gdzie w Jarocinie mają budować domy z dobrych materiałów. … po pierwsze fh robi wszytko na pokaz. Gdzie materiały i wykończenie ma dużo do życzenia. A po drugie…. nie ma pieniędzy na dokończenie inwestycji. Dowodem na to jest brak ogrodów i dróg w nowej części osiedla. Gdy zapytano kierownika budowy co jest powodem niedokonczonych inwestycji to powiedział ze on z swojej kieszeni za materiały nie zapłaci. .. wiec czyżby deweloper nie byl w stanie dobrze gospodarować pieniędzmi które na nas zarobił ? Współczucia dla burmistrza i mieszkańców. …

  3. Zapraszam mieszkańców Jarocina i samego burmistrza do Czapur. Gdzie pewno błota , brak oświetlenia drug bo deweloper nie będzie oświetlal ulicy na osiedlu fh gdyż drogi są jego i szkoda mu pieniędzy na finansowanie ich. Ponadto mieszkańcy osiedla powinni mu dziękować ze…. mogą po tych dziurawych drogach jeździć. Rozbawiło mnie zdanie gdzie w Jarocinie mają budować domy z dobrych materiałów. … po pierwsze fh robi wszytko na pokaz. Gdzie materiały i wykończenie ma dużo do życzenia. A po drugie…. nie ma pieniędzy na dokończenie inwestycji. Dowodem na to jest brak ogrodów i dróg w nowej części osiedla. Gdy zapytano kierownika budowy co jest powodem niedokonczonych inwestycji to powiedział ze on z swojej kieszeni za materiały nie zapłaci. .. wiec czyżby deweloper nie byl w stanie dobrze gospodarować pieniędzmi które na nas zarobił ? Współczucia dla burmistrza i mieszkańców. …

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick