Jarocin. Teatralną wiosnę czas zacząć [zaproszenie]

0

Zanim wystartuje Wielki Teatr w Małym Mieście z teatralnym prezentem zagości w Jarocinie Teatr Nowy z Poznania. Spektakl Mosdorf. Rekonstrukcja. Spektakl zrealizowany w ramach poddziałania 4.4.2 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Partnerzy lokalni: Stowarzyszenie Jarocin XXI i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.

Rekonstrukcje to jak pisze jedna z recenzentek (Joanna Ostrowska, teatralny.pl) bardzo mądry, dobrze pomyślany i zagrany spektakl, mnie jednak podczas jego oglądania dręczyła taka myśl: czy artyści przygotowujący teraz przedstawienia ostrzegające o tym, jak może skończyć świat, który znamy i w którym żyjemy, nie są jak orkiestra na Titanicu? dajmy się więc ponieść melodii, która wróży koniec epoki. 

MOSDORF. REKONSTRUKCJA, BENIAMIN M. BUKOWSKI 
Biografia Jana Mosdorfa zbudowana jest na sprzecznościach: ratujący Żydów antysemita, zaangażowany w brutalną działalność polityczną błyskotliwy doktor filozofii, twórca faszyzującego ruchu sprzeciwiający się hitleryzmowi, człowiek w chwilach politycznego zagrożenia porzucający swoich ideologicznych towarzyszy, by później oddać życie w obronie innych. Czy wyznając ideologię opartą na wykluczeniu i przemocy, można okazać się w krytycznym momencie przyzwoitą jednostką? Czy da się sprowadzić ludzkie poglądy i czyny – zwłaszcza, gdy są względem siebie sprzeczne – do wspólnego mianownika? Czy każda biografia składa się tylko z czerni i bieli? 

Reżyseria: BENIAMIN M. BUKOWSKI 
Scenografia i kostiumy: KATARZYNA STOCHALSKA 
Muzyka: ALEKSANDRA GOETZEN 
Choreografia: ALISA MAKARENKO 
Projekcje video: MICHAŁ JANKOWSKI 
Reżyseria świateł: DAMIAN PAWELLA 
Asystenci scenografa: NATALIA BORYS, AGNIESZKA KRAUZE 
Inspicjentka: AGNIESZKA RYDELLEK 
Aktorzy: ANTONINA CHOROSZY, GABRIELA FRYCZ, PAWEŁ BINKOWSKI, ŁUKASZ CHRZUSZCZ / GRZEGORZ GOŁASZEWSKI, TADEUSZ DRZEWIECKI, RADOSŁAW ELIS, SEBASTIAN GREK, JANUSZ GRENDA. 

Wtorek, 11 kwietnia, godz. 19:00 sala JOK JAROCIN 
bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina Echo i Kawiarni Filmowej 

Spektakl zrealizowany w ramach poddziałania 4.4.2 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. 
Partnerzy lokalni: Stowarzyszenie Jarocin XXI i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin 

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick