Jarocin świętuje. W piątek niezwykłe widowisko multimedialne

0
W Jarocinie trwają Dni Patrona Miasta. Wśród zaplanowanych wydarzeń są uroczystości i inicjatywy patriotyczne oraz sportowe, koncerty, a także niezwykłe widowisko multimedialne na jarocińskim rynku.

9 LISTOPADA

SZTAFETA SZLAKIEM POMNIKÓW POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W POWIECIE JAROCIŃSKIM

Bieg rozpocznie się i zakończy w Jarocinie. Trasa: Góra, Jaraczewo, Potarzyca, Siedlemin, Golina, Magnuszewice, Tarce, Dobieszczyzna, Żerków, Lgów, Bieździadów, Wilkowyja, Mieszków. Chętni mogą dołączyć do sztafety w Mieszkowie, skąd biegacze wyruszą do Jarocina, aby na finał dotrzeć na rynek  podczas capstrzyku.  Organizator: Stowarzyszenie Biegacze Jarocin

OBUDZIĆ ŚPIĄCYCH

To już szósta edycja tej plenerowej akcji. W jej ramach na jarocińskim dworcu kolejowym odbędzie się inscenizacja patriotyczna, przywołująca pamięć udziału jarociniaków w Powstaniu Wielkopolskim. Głównym organizatorem akcji, która potrwa od godziny 5:15, jest Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Jarocinie.

PATRIOTYCZNY WIECZÓR

Na piątek 9 listopada zostały zaplanowane uroczystości patriotyczne. Rozpocznie je msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla w intencji narodu i bohaterów Powstania Wielkopolskiego o godzinie 17.30.  Po nabożeństwie nastąpi przemarsz na rynek, gdzie odbędzie się capstrzyk. W ramach uroczystości Burmistrz Jarocina wręczy nagrody im. Stanisława Taczaka za zasługi dla Ziemi Jarocińskiej.

NIEZWYKŁE WIDOWISKO MULTIMEDIALNE 

Tuż po oficjalnej ceremonii na rynku wyświetlona zostanie wyjątkowa, wielkoformatowa animacja „Z martwych powstała…”, przedstawiająca dążenie Polaków do odzyskania niepodległości. Po raz pierwszy w Jarocinie na fasadach budynków pojawiać się będą ogromne obrazy, odnoszące się także do lokalnych wydarzeń i bohaterów tamtych dni, jak gen. Stanisław Taczak i mjr Zbigniew Ostroróg-Gorzeński. Wyjątkowość widowiska podkreślą, współgrające z obrazami, muzyka i efektowna oprawa laserowa. Dla uczestników wieczornych uroczystości na rynku przygotowany zostanie poczęstunek grochówką i ciepłą herbatą.

KONCERT  ZESPOŁU „LUSTRO”

Piątkowe świętowanie zakończy koncert zespołu LUSTRO, który zaprezentuje utwory z płyty „Gloria Victis”. Utwory o tematyce żołnierskiej i partyzanckiej, często bardzo popularne, w nowej rockowej aranżacji przypadną do gustu zarówno starszej jak i młodszej publiczności. Nie będzie to pierwszy występ Lustra w Jarocinie. W 2007 roku publiczność jarocińskiego festiwalu przyznała muzykom  statuetkę “Złotego Kameleona”.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick