Jarocin. Rano na dworcu „Budzili śpiących”

0
Dzisiaj wczesnym rankiem w Jarocinie po raz piąty odbyła się akcja plenerowa „Obudzić śpiących!”. W jej ramach na jarocińskim dworcu kolejowym miała miejsce inscenizacja patriotyczna, przywołująca pamięć udziału jarocińskiego w Powstaniu Wielkopolskim.

Głównym organizatorem akcji, która potrwała od godziny 5:30 jest Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Jarocinie.

Także na czwartek zostały zaplanowane uroczystości patriotyczne. Rozpocznie je msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla w intencji narodu i bohaterów Powstania Wielkopolskiego o godzinie 16.00.  Po nabożeństwie nastąpi przemarsz na rynek, gdzie odbędzie się capstrzyk. Po zakończeniu uroczystości zapraszamy do wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych. Śpiewaczemu wydarzeniu przewodniczyła będzie Szkoła Muzyczna YAMAHA, a każdy chętny do udziału otrzyma śpiewnik z tekstami.

W Jarocinie trwają Dni Patrona Miasta. Obchody, tradycyjnie już, rozpoczął Memoriał Świętomarciński bractw kurkowych. Święto miasta potrwa tydzień. Wśród zaplanowanych imprez są uroczystości i inicjatywy patriotyczne, koncerty, wydarzenia sportowe oraz zabawy dla dzieci.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick