Jarocin. Kolejna inwestycja PWiK

0
Kolejne kilometry sieci wybudowane zostały przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. Tym razem spółka inwestowała: w Radlinie, Witaszycach i na Osiedlu Bogusław w Jarocinie.

Inwestycja zrealizowana w tym roku w Radlinie to kontynuacja budowy kanalizacji sanitarnej wykonywanej na terenie miejscowości kilka lat wcześniej, w ramach pierwszego etapu. Prace poczynione w ramach drugiego etapu spowodowały, że dziś Radlin jest już całkowicie skanalizowany. Gdyby zsumować długość rur wykorzystanych do zbudowanej w Radlinie kanalizacji sanitarnej, łącznie wyniosłaby ona ponad 9,5 km. W ramach realizacji obu etapów prac wybudowano także 6 przepompowni ścieków. Skanalizowanie Radlina kosztowało 6,5 mln zł, z czego tegoroczny etap, finalizujący prace wyniósł 2,5 mln zł.

Sieć kanalizacji, tym razem deszczowej, budowanej w Witaszycach, to kolejna ważna inwestycja zrealizowana przez gminną spółkę w tym roku. Sieć powstała na ulicach: Ogrodowej, Olszynowej, Polnej, Łąkowej, Rolnej, Sadowej i Kwiatowej. Łączna długość rur wykorzystanych do budowy witaszyckich odcinków sieci wyniosła blisko 1,9 km, a ich koszt zamknął się kwotą ponad 2 mln zł.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. zakończyło także prace inwestycyjne na Osiedlu Bogusław w Jarocinie. Na kwotę 3 mln zł, które zostały tam zainwestowane złożyło się: 1,7 km łącznej długości rur sieci wodociągowej, 1,3 km łącznej długości rur sieci kanalizacyjnej, oraz 1,8 km łącznej długości rur sieci kanalizacji sanitarnej z przepompownią ścieków.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick