Jarocin: Pobicie w centrum miasta. Aresztowany osiemnastolatek

0
Osiemnastolatkowi, który pobił młodszych od siebie chłopaków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Jarocinianin został zatrzymany wraz z młodszym bratem i jego kolegą po tym, jak w centrum Jarocina zaatakowali siedzących na przystanku autobusowych szesnasto- i siedemnastolatka. Sprawą zajęła się prokuratura.

Podczas jednego z wieczorów w mijającym tygodniu w samym centrum Jarocina, na przystanku autobusowym rozegrała się scena, która o mały włos na zakończyła się tragedią. Według jednego ze świadków, 18-letni jarocinianin w towarzystwie swojego młodszego brata i jego kolegi (15 l.) podeszli do siedzących na przystankowej ławce 16- i 17-latka i bez widocznego powodu zaczęli ich bić i kopać po całym ciele. Po akcie przemocy oddalili się z miejsca pozostawiając z obrażeniami.

– Pokrzywdzeni, dwaj mieszkańcy gminy Jarocin w wieku 16 i 17 lat trafili do szpitala a policjanci rozpoczęli ustalanie tożsamości napastników. Dzięki monitoringowi miejskiemu, który utrwalił zajście, policjanci szybko ustalili dane agresorów. Okazali się nimi trzej, dobrze znani miejscowym funkcjonariuszom, mieszkańcy Jarocina – relacjonuje mł. asp. Agnieszka Jaworska z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Jak ustalili policjanci, wobec osiemnastolatka toczy się już postępowanie związane z rozbojem, którego dokonał w ubiegłym tygodniu. Teraz usłyszał zarzut pobicia. Sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jarocinie oraz Policji zastosował wobec chłopaka tymczasowy areszt. Kara, jaka grozi mu za to przestępstwo to 3 lata pozbawienia wolności. Młodsi towarzysze aresztowanego, z uwagi na nieletniość będą odpowiadać za popełnienie czynu zabronionego. Zajmie się tym Wydział Rodzinny i Nieletnich jarocińskiego Sądu Rejonowego.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick