Jarocin w pierwszej trójce „Wspólnoty”

0
Jarocin zajął miejsce w pierwszej trójce miast powiatowych rankingu inwestycyjnego czasopisma „Wspólnota” Szczegółowe wyniki konkursu ogłoszone zostaną podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która odbędzie się w październiku w Katowicach.

 To bardzo dobra wiadomość. Realizacja naszego prorozwojowego budżetu została doceniona przez fachowców. Widzą to, że nie przejadamy środków, tylko inwestujemy je przede wszystkim w infrastrukturę drogową, ochronę środowiska, gospodarkę mieszkaniową – komentuje burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

Ranking Inwestycyjny „Wspólnoty” opracowywany jest prof. dr. hab. Pawła Swianiewicza na podstawie danych ze sprawozdań budżetowych samorządów, uzupełnianych ankietą wydatków inwestycyjnych spółek komunalnych, prowadzoną wśród miast powiatowych i miast na prawach powiatu. Tak obliczone wydatki samorządów dzielone są przez liczbę mieszkańców i zestawione w formie rankingu. Laureaci rankingu – samorządowi liderzy inwestycji w infrastrukturę uhonorowani zostaną statuetkami Kazimierza Wielkiego. Gala Inwestorów Samorządowych odbędzie się 5 października podczas Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

źródło: jarocin.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick