Jarocin pod nadzorem kamer

0
Jarocin stawia na bezpieczeństwo. Urząd miasta, zgodnie ze swoimi zapowiedziami montuje w różnych punktach miasta kamery. System ma być podpięty do Komendy Powiatowej Policji, gdzie na bieżąco będzie przeglądany.

Celem montażu kamer w Jarocinie jest oczywiście poprawa bezpieczeństwa. Zdaniem policji sama świadomość ich obecności ma zniechęcić potencjalnych wandali do działania.

W Jarocinie zamontowanych zostało już 9 kamer cyfrowych, każda z możliwością zbliżenia oraz nagrywania w jakości HD. Wygrała ekonomia. Kamery – ich zakup, montaż i obsługa jest tańsza niż utrzymanie jednostki Straży Miejskiej, którą w Jarocinie zlikwidowano dwa lata temu.

Do końca maja w Jarocinie będzie już obecnych 20 kamer. Nie tylko na ulicach, ale także w całym parku miejskim, gdzie często dochodzi do aktów wandalizmu, czy bójek.

Pieniądze na kamery wyłoży Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych, całość ma kosztować pół miliona złotych. W przyszłości będzie możliwość włączenia do systemu także prywatnych posesji.

Mówi Robert Cieślak, prezes JFPK

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick