Dwa lata „Seniora Plus”

0
Jarociński dom „Senior Plus" obchodzi dwa lata istnienia. Jarocińscy seniorzy podczas urodzinowej uroczystosci zaprezentowali się w pokazie mody, przepięknym walcu i tańcu do muzyki disco z lat 70-tych. W ten sposób udowadnili, że mają talent, pasję, dystans do siebie, a przede wszystkim radość życia.

Kierowane do jubilatów życzenia i listy gratulacyjne związane były z tym co dla seniorów najważniejsze: zdrowiem, pogodą ducha, życzliwością otaczających ich osób. Jak na urodziny przystało było wspólne śpiewanie „Sto lat” oraz poczęstunek tortem. Wspólne świętowanie zkaończył koncert Jerzego Połomskiego.

Dom Dzienny Senior Wigor (od tego roku program nosi nazwę „Senior Plus”) powstał na początku listopada 2015 roku. Placówka objęła wsparciem osoby nieaktywne zawodowo, w wieku 60+. Na co dzień jednostka funkcjonuje w godzinach od 8:00 do 16:00. Na początku działalności zrzeszała 50 seniorów, dziś jest ich 150. Do wyboru mają szereg kursów m.in. komputerowy, warsztaty taneczne, zajęcia rękodzielnicze, kulinarne, ogrodnicze, sportowe, a nawet kursy samoobrony. Objęci są także opieką lekarską i pielęgniarską. Utworzenie domu w Jarocinie, a następnie zaoferowanie seniorom bogatej oferty różnego rodzaju zajęć było i jest możliwe dzięki środkom pozyskanym przez gminę w ramach rządowych programów „Senior Wigor” oraz „Senior Plus”.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick