Jarocin: Kwesta dla powstańców. Groby i mogiły będą odnowione

0
Kibice Lecha Poznań i uczniowie Zespołu Szkół nr 3 z Jarocina będą kwestować po raz kolejny na miejscowych cmentarzach. Przed uroczystością Wszystkich Świętych na cmentarzach parafialnym i komunalnym w Jarocinie będzie można spotkać kwestujących z puszkami. Środki zbierane będą na renowację mogił powstańców wielkopolskich.

Do kwestowania w Jarocinie od lat włączają się kibice Lecha Poznań, ale i w tym roku dzieci i młodzież z jarocińskiego Zespołu Szkół nr 3. Kwesta organizowana jest w wielu wielkopolskich miejscowościach, oprócz Jarocina to m.in. Gostyń, Środa Wielkopolska czy Trzcianka. Łącznie kwestowano już na ponad 40 nekropoliach w województwie. Według danych z grupy „Wiara Lecha” ponad 300 kibiców kwestuje przed 1 listopada na wielkopolskich cmentarzach.

W Jarocinie kwesty organizowane są przez Stowarzyszenie Jedność. Wojciech Talaga, koordynator jarocińskich kwest zachęca i w tym roku do zauważenia osób z puszkami, które będą oznakowane, a kwestujący z pewnością rozpoznawalni. Za uzbierane środki zostaną odnowione mogiły powstańców wielkopolskich w Jarocinie i nie tylko.

O tym ile udało się do tej pory zebrać w poprzednich kwestach, gdzie dokładnie szukać kwestujących i jakie miejsca wymagają szczególnej renowacji – odpowiedzi w materiale filmowym. W materiale wykorzystano zdjęcia Stowarzyszenia Jedność opublikowane na Facebook’u.

Foto: Stowarzyszenie Jedność w Jarocinie [Facebook]

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick