DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jarocin. Kolejne mieszkania w budowie

W gminie Jarocin prace związane z realizacją pilotażu rządowego programu „Mieszkanie Plus” są dalece zaawansowane. – Kiedy inni podpisują dopiero listy intencyjne, my oddajemy pod budowę trzeci już plac, na którym powstaną budynki z 96 mieszkaniami. Jesteśmy liderami programu i w chwili obecnej na naszym terenie w budowie jest już 258 mieszkań – mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Siedlemin jest trzecim placem budowy przekazanym wykonawcy pod budowę mieszkań w ramach pilotażu rządowego programu „Mieszkanie Plus” na terenie gminy Jarocin. W grudniu 2016 roku, Jarocin, jako pierwszy w Polsce przekazał plac pod budowę mieszkań na ul. Leszczyce, przed dwoma tygodniami przekazano kolejny plac – na ul. Siedlemińskiej. Dziś przekazano plac budowy przy ul. Głównej w Siedleminie. Burmistrz Adam Pawlicki podkreślił, że wybór tego miejsca to duża zasługa radnego, Andrzeja Skrzypczaka z Siedlemina. – Pokazał nam, że to jest świetne miejsce i dobrze się wpisuje w racjonalne wydatkowanie i planowanie budownictwa mieszkaniowego – mówił Adam Pawlicki w czasie uroczystości. Mieszkania powstaną w pobliżu miejscowej szkoły. Obecny na uroczystości Dariusz Kułek, dyrektor spółki Agrobex, która realizuje zadanie zapewnił, że firma dołoży wszelkich starań, żeby ta okolica zyskała na wartości i żeby przede wszystkim mieszkańcy byli zadowoleni ze swoich nowych mieszkań. Dzięki inwestycji liczba mieszkańców Siedlemina wzrośnie o 50%, z obecnych 600 do 900, po zrealizowaniu zadania.

Łącznie w ramach programu „Mieszkanie Plus” powstanie w gminie Jarocin 400 mieszkań. 2- i 3-pokojowe mieszkania ulokowane zostaną w szeregowcach. Lokale zostaną wykończone „pod klucz”, a każdy z nich będzie miał indywidualne ogrzewanie gazowe. Również liczniki na wodę i prąd będą oddzielne, co lokatorom umożliwi samodzielne rozliczanie się. Korzystna będzie także opłata czynszowa, która będzie wynosiła ok. 10-11 zł za m2.

fot. Tomasz Bartkowiak 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz