Jarocin Festiwal. Siedmiu zatrzymanych z promilami

1
Zatrzymane prawa jazdy, siedmiu kierowców pod wpływem alkoholu i jedna kolizja. To wynik nieodpowiedzialnego zachowania amatorów jazdy na podwójnym gazie i policyjnych kontroli przeprowadzonych podczas festiwalowego weekendu.

W miniony weekend, w związku z Festiwalem Jarocin 2017, panował natężony ruch zarówno wśród zmotoryzowanych jak i pieszych uczestników ruchu drogowego. Wiązało się ze wzmożonymi kontrolami, szczególnie kierowców. Policjanci prowadząc kontrole sprawdzali m.in. czy kierujący przewożąc pasażerów robią to zgodnie z obowiązującymi przepisami. Mundurowi sprawdzali także prędkość z jaką poruszają się kierowcy oraz sprawdzali ich stan trzeźwości. Dzięki temu, w ciągu trzech festiwalowych dni wyeliminowanych z ruchu drogowego zostało siedmiu kierowców, którzy usiedli za kierownicą będąc na podwójnym gazie.

Pierwszym z zatrzymanych pod wpływem alkoholu był 42-letni mieszkaniec powiatu warszawskiego. Prawdopodobnie to właśnie alkohol był przyczyną zderzenia się skody octavi, którą kierował mężczyzna z zaparkowanym w pobliżu fordem fokusem. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone na miejscu przez mundurowych wykazało, że mężczyzna ma w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Nie było to jedyne przewinienie zatrzymanego. Jak się okazało, mężczyzna nie posiada prawa jazdy ponieważ to zostało mu wcześniej zatrzymane.

Kilka godzin później w Jarocinie policjanci podjęli kontrolę motoroweru marki Dafier, którym kierował mieszkaniec powiatu jarocińskiego. Okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające. Mężczyzna kierował swoim dwukołowcem będąc najprawdopodobniej pod ich wpływem. Jeżeli wyniki badań wykażą obecność niedozwolonego środka, mężczyzna poniesie takie same konsekwencje, jak za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Kolejnym kierowcą, który wybrał się na przejażdżkę z promilami był 35-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Mężczyzna został zatrzymany 15 lipca w Jarocinie na ulicy Maratońskiej. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierując samochodem miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy, które zgodnie z obowiązującymi przepisami może stracić na okres od 3 do 10 lat.

Kilka godzin później w Jarocinie, na drodze krajowej nr 12, mundurowali zakończyli podróż samochodem marki Ford 66-latka z powiatu jarocińskiego, który usiadł za kierownicą swojego pojazdu z promilami. Miał ich w sobie 1,2.

Kolejnym wyeliminowanym z ruchu drogowego nietrzeźwym kierowcą był 23-latek z gminy Jarocin, który na podwójnym gazie kierował samochodem marki BMW. Kierował on swoim pojazdem z blisko promilem alkoholu w organizmie. Także jemu policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Totalnym brakiem wyobraźni wykazał się 48-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który nie tylko usiadł za kierownicą swojego opla corsy po alkoholu (mężczyzna miał w organizmie 1 promil), ale także przewoził w tym stanie swojego nieletniego syna. Mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności innego kierowcy, który zwrócił uwagę na dziwny tor jazdy opla i poinformował o tym fakcie Policję.

Prawo jazdy za kierowanie na podwójnym gazie zatrzymali mundurowi także 21-letniej mieszkance gminy Kotlin, która została zatrzymana do kontroli w nocy z 16 na 17 lipca. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta kierując swoim volkswagenem polo miała MW organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę. Utrata prawa jazdy, grzywna i wyrok więzienia to konsekwencje z jakimi muszą liczyć się kierowcy siadający za kierownice po alkoholu.

Eliminowanie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego z ulic to jedno z podstawowych zadań funkcjonariuszy i każdy kierowca musi liczyć się z tym, że policjanci sprawdzą jego stan trzeźwości.

źródło: KPP Jarocin, fot. policja.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Efekt Błaszczaka ! Tak czy inaczej po kielichu … nie popieram ! Idź pieszo weź taxi , weź namiot … opcji jest wiele … Zaznaczam jestem a-polityczny.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick